وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
طرح LEZ یا همان طرح «کاهش» که با هدف کاهش آلودگی هوای تهران از سال گذشته مطرح شده بود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آخرین موضع ناجا در برابر LEZ

سردار تقی مهری

 

طرح LEZ یا همان طرح «کاهش» که با هدف کاهش آلودگی هوای تهران از سال گذشته مطرح شده بود پس از کش و قوس های فراوان میان شهرداری تهران، وزارت کشور، سازمان محیط زیست و پلیس و با تغییرات قابل توجهی در آستانه اجرایی شدن قرار دارد، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی آخرین موضع پلیس در برابر این طرح را تشریح کرده است.

سردار تقی مهری در گفت وگو با ایسنا درباره نظر پلیس در مورد طرح LEZ و اجرای آن اظهارکرد: پلیس قطعا از هر طرحی که باعث کاهش آلودگی در سطح معابر شود استقبال می کند، البته پیشنهاد دهنده همین طرح ترافیکی که الان در تهران اجرا می شود، هم پلیس بود.

وی با بیان LEZ یک تعریف دیگری دارد و آن چیزی که بناست در این طرح اجرا شود، محدوده وسیع تری را شامل می شود، گفت: خوشبختانه هماهنگی خوبی میان پلیس، شهرداری و وزارت کشور برای اجرای این طرح وجود دارد. بحثی که درباره اجرای آن مطرح است اعمال قانون به صورت مکانیزه است که زیرساخت ها آن فراهم شده و امیدواریم زیر ساخت فنی آن نیز کامل شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی درباره اینکه از نظر پلیس چه زمانی این طرح اجرا خواهد شد، خاطرنشان کرد:هر زمانی که سامانه  فعال شده و مشکلی از نظر اجرا نداشته باشد، پلیس آمادگی اجرای طرح را دارد، سال گذشته هم این آمادگی اعلام شد و امسال هم جلساتی بین راهور و وزارت کشور برگزار شده است.

مهری ادامه داد: البته در حال حاضر هم پلیس به صورت دستی کار خود را انجام می دهد و افسران و ماموران راهور با خودروهای فاقد معاینه فنی، دودزا و آلاینده در تهران و دیگر نقاط کشور برخورد می کنند. البته بدیهی است که  اجرای این طرح برای کنترل بهتر خودروهایی که دارای آلایندگی هستند می تواند به پلیس کمک کند.

وی درباره اینکه آیا با اجرای طرح LEZ نیروی انسانی کمتر خواهد شد، گفت: نیروی انسانی کم نخواهد شد، نیروی انسانی پیاده، خودرویی و موتوری راهور وظیفه خودشان را در نقاط خارج از محدوده انجام می دهند.ISNA News Feed

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین