تبیان، دستیار زندگی
ملکی گفت: در یک ماه اخیر خروج بی رویه دام از مرزها باعث افزایش قیمت گوشت گوسفندی شد که با ادامه قاچاق دام روند افزایشی قیمت همچنان ادامه دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ادامه گرانی در بازار گوشت گوسفندی

ملکی گفت: در یک ماه اخیر خروج بی رویه دام از مرزها باعث افزایش قیمت  گوشت گوسفندی شد که با ادامه قاچاق دام روند افزایشی قیمت همچنان ادامه دارد.

بخش اقتصاد تبیان

گوشت

علیرضا ملکی در خصوص ادامه روند افزایشی قیمت گوشت گوسفندی گفت: درهفته جاری به دلیل کمبود دام در میادین، قیمت گوشت گوسفندی با هزار تومان افزایش به رقم 29 تا 30 هزار تومان رسید که مردم هر کیلو گوشت شقه بدون دنبه را باید با قیمت 34 هزار تومان از واحدهای صنفی خریداری کنند.

وی افزود: هنوز از طرف مسئولین برای خروج غیرقانونی دام از مرزها اقدامی صورت نگرفته و این امر باعث افزایش قیمت گوشت گوسفندی در هفته های اخیر شده و ممکن است در هفته آینده نیز قیمت ها دوباره افزایش یابد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به نزدیک بودن عید قربان از کمبود دام ابراز نگرانی کرد و گفت: در میادین عرضه دام با توجه به کمبود دام و افزایش تقاضا، اگر برای جلوگیری از خروج غیرقانونی دام، اقدام جدی از سوی مسئولین صورت نگیرد، با مشکل روبه رو خواهیم شد.


منبع: میزان