تبیان، دستیار زندگی
نخستین گردهمایی هیات موسس «مجمع خیّرین کشور» با هدف تعیین شورای مرکزی، هیات مدیره و مدیرعامل، همزمان با ایام دهه کرامت، پنج شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ به میزبانی بنیاد نیکوکاری (فرهنگی پرورشی) ابراهیمی در دماوند برگزار خواهد شد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نخستین گردهمایی مجمع خیّرین کشور برگزار می شود

گردهمایی مجمع خیّرین کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین گردهمایی هیات موسس  «مجمع خیّرین کشور» با هدف تعیین شورای مرکزی، هیات مدیره و مدیرعامل، همزمان با ایام دهه کرامت، پنج شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ به میزبانی بنیاد نیکوکاری (فرهنگی پرورشی) ابراهیمی در دماوند برگزار خواهد شد و پس از آن، این تشکل به صورت رسمی فعالیت‌های خود را در عرصه انجام کار خیر آغاز خواهد کرد.

حبیب‌الله بوربور ضمن اعلام این مطلب، درباره «مجمع خیّرین کشور» و انگیزه‌های تاسیس این تشکل گفت: در طول بیش از دو دهه همکاری با سازمان‌ها و نهادهای مردمی همواره این دغدغه برایم وجود داشت تا با تشکیل نهادی جامع بتوانیم در مواقع بحرانی مانند سیل و زلزله، تمامی مجامع خیّری را دور هم جمع کنیم و با یک حرکت جمعی و انقلابی، بحران را برطرف کنیم.

وی با تاکید بر این نکته که مجمع خیّرین کشور تمام تلاشش را به کار می‌بندد که استقلال همه مجامع عضو حفظ شود، گفت: در مجمع خیّرین کشور به دنبال مدیریت فعالیت‌های خیّرین نیستیم بلکه برعکس تمام تلاش‌مان این است که استقلال مجامع در انجام کارها حفظ شود و تنها در مواقع ضروری با تشکیل مجمع، در یک جغرافیای خاص فعالیت همزمان داشته باشیم تا محرومیت و ضعف را به یک باره ریشه‌کن کنیم و اعتقاد داریم اینکه همه تشکل‌های خیری در کنار فعالیت‌های مستقل بتوانند در مواقعی با اتحاد و همدلی در کنار هم کار کنند فعالیت خیرین را از یک حرکت مردمی به یک انقلاب خیرخواهانه بدل خواهد کرد.

بوربور درباره این سوال که آیا عضویت مجامع مختلف در این مجمع فوایدی هم برای این مجامع خواهد داشت، گفت: اینکه خیّرین در عرصه کمک‌های مردمی و نوع‌دوستانه گام نهاده‌اند، نشان می‌دهد که به دنبال رفع مشکلات مردم هستند، اما در مسیر انجام پروژه‌های خیری همیشه مشکلات بروکراتیک وجود داشته و دارد. مجمع خیّرین کشور تمام تلاش خود را می‌کند تا پل ارتباطی بین خیّرین و سازمانها و نهادهای دولتی باشد. این مساله از این جهت حائز اهمیت است که هم خیّرین را تشویق به انجام کارهای نیکوکارانه می‌کند و هم مشکلات اداری را از پیش پایشان برمی‌دارد.

عضو موسس مجمع خیرین کشور در پایان گفت: هدف‌گذاری نهایی مجمع خیّرین کشور، ایجاد یک انقلاب و بسیج همگانی در جهت رفع محرومیت است.خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .