تبیان، دستیار زندگی
جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران گفت: دوایر پلیس اطفال و نوجوانان در کلانتری های تهران فعال شده و خدمات رسانی می کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فعالیت پلیس اطفال و نوجوانان در کلانتری های تهران


جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران گفت: دوایر پلیس اطفال و نوجوانان در کلانتری های تهران فعال شده و خدمات رسانی می کند.

بخش اجتماعی تبیان
پلیس


نخستین جلسه هم اندیشی پلیس اطفال و نوجوانان با حضور 27 تن از محققان، صاحبنظران و مسئولان سازمان ها و نهادهای مرتبط با حقوق کودک، به میزبانی پلیس پایتخت برگزار شد.
بر اساس این گزارش، شرکت کنندگان در این جلسه هم اندیشی، ضمن تقدیر از تلاش پلیس پایتخت برای عملیاتی کردن ماده 31 قانون آیین دادرسی کیفری و راه اندازی پلیس اطفال در تمامی کلانتری های شهر تهران، در جریان فعالیت های پلیس در این حوزه قرار گرفتند و نقطه نظرات خود در خصوص اجرای هرچه بهتر آن را عنوان کردند.
در این جلسه سرهنگ "بهرام نژاد ابراهیم" جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ با ارائه گزارشی از عملکرد پلیس اطفال، ابراز امیدواری کرد که این جلسات هم اندیشی بتواند راه گشایی عملی برای تحقق حقوق کودکان و نوجوانان در جامعه شده و به بهبود حمایت و رسیدگی به وضعیت این طیف منجر شود.
 وی همچنین به تشریح اقدامات پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ پرداخت و اظهار داشت:به منظور رسیدگی علمی و عملی در اجرای ماده 31 قانون آیین دادرسی كیفری پلیس اطفال و نوجوانان از تاریخ هفتم دی ماه سال 94 تشكیل و در  كلانتری های تهران دایره اطفال و نوجوانان بر اساس قانون تشكیل شده و هم اکنون در حال خدمت رسانی هستند.
در ادامه جلسه " مظفر الوندی " معاون وزیر دادگستری و دبیر مجمع ملی کنوانسیون حقوق کودک، پس از تشریح اهداف تشکیل پلیس کودکان و نوجوانان توسط سرپرست پلیس اطفال و نوجوانان پلیس پیشگیری تهران بزرگ، از ابتکار عمل پلیس پایتخت در توجه به کودکان و اطفال تقدیر کرد.
در پایان جلسه سرهنگ " یزدان فلاح زاده " سرپرست پلیس اطفال و نوجوان اهداف تشكیل پلیس اطفال و نوجوان را تشریح کرد و گفت:در حال حاضر پلیس اطفال و نوجوانان در  كلانتری ها و پلیس های تخصصی فاتب تشكیل و مشغول فعالیت است كه با تصویب آیین نامه اجرایی ماده 31قانون آیین دادرسی كیفری روند فعالیت های این پلیس بهبود خواهد پافت.منبع: خبرگزاری میزان