تبیان، دستیار زندگی
رئیس مرکز ملی فضای مجازی از تصمیم کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه برای فیلتر کردن بازی «پوکمون گو» و همچنین تمهیدات این مرکز برای حفظ امنیت مشترکان موبایلی خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«پوکمون گو» فیلتر می شود

رئیس مرکز ملی فضای مجازی از تصمیم کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه برای فیلتر کردن بازی «پوکمون گو» و همچنین تمهیدات این مرکز برای حفظ امنیت مشترکان موبایلی خبر داد.

بخش ارتباطات تبیان

پوکمون گو

سیدابوالحسن فیروزآبادی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به بازی «پوکمون گو» و با بیان این که این بازی هنوز برای ایران فعال نشده است اظهار کرد: این بازی مورد اعتراض بسیاری از کشورها قرار گرفته؛ در بسیاری از کشورها مانند عربستان سعودی، اندونزی و مصر به صورت مطلق محدود شده و در بسیاری کشورها نیز به صورت مشروط ممنوع شده است؛ یعنی این بازی در بعضی از اماکن جغرافیایی و برخی حرفه ها منع شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع به نظر می آید بازی پوکمون گو به دلیل مشکلاتی که ایجاد می کند، مناسب نباشد و هنوز خوش بختانه برای ایران باز نشده است، گفت: کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تصمیم گرفته فیلتر بازی پوکمون گو را انجام دهد. همچنین هر بازی که بخواهد به صورت گسترده در ایران استفاده شود باید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز بگیرد که "پوکمون گو" هنوز این کار را نکرده است.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهوری در جلسه شورای عالی فضای مجازی درباره لزوم تدابیر امنیتی مشترکان موبایل اظهار کرد: با توجه به اهمیت امنیت اطلاعات مشترکان برای شورای عالی فضای مجازی، کمیسیون عالی امنیت مرکز ملی فضای مجازی اقدامات متعددی این زمینه داشته و بررسی های متعددی بر روی این موضوع انجام داده است.

بخشی از فیلترینگ هوشمند حذف مسائل غیراخلاقی و مبتذل و هنجارشکن است که در حوزه اینستاگرام در حال انجام است و در حوزه سایر شبکه های اجتماعی هم توسعه پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به فیلترینگ هوشمند و میزان موفقیت اجرای آن در ایران اظهار کرد: فیلترینگ هوشمند پروژه ای است که شرکت زیرساخت روی آن کار می کند و تعریف فنی آن ایجاد شده است. بخش هایی از این پروژه قبلا اجرا شده، بخش های دیگری هم در حال اجراست و امیدواریم با فیلترینگ هوشمند، به مشتریان مختلف سرویس های مختلفی در اینترنت داده شود، زیرا در حال حاضر سرویس ها برای افرادی با سنین مختلف و مدارک تحصیلی متفاوت، یکنواخت است که امیدواریم شرکت زیرساخت بتواند این اصلاح را انجام دهد.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی در ادامه خاطرنشان کرد: بخشی از فیلترینگ هوشمند حذف مسائل غیراخلاقی و مبتذل و هنجارشکن است که در حوزه اینستاگرام در حال انجام است و در حوزه سایر شبکه های اجتماعی هم توسعه پیدا خواهد کرد.

فیروزآبادی در پاسخ به سوالی مبنی بر تصمیم درباره فیلتر شبکه های مجازی که مسئولان در آنها حساب رسمی دارند، اظهار کرد: اگر سایت های خودی در این فضاها فعال باشند، بهتر است.


منبع : ایسنا