تبیان، دستیار زندگی
واشنگتن پست با انتشار خبری اعلام کرده که بخشی از اخبار مربوط به بازی های المپیک را با یاری گرفتن از هوش مصنوعی و ربات های نرم افزاری پوشش خواهد داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

واشنگتن پست با ربات اخبار المپیک را پوشش می دهد

 ربات

واشنگتن پست با انتشار خبری اعلام کرده که بخشی از اخبار مربوط به بازی‌های المپیک را با یاری گرفتن از هوش مصنوعی و ربات‌های نرم‌افزاری پوشش خواهد داد.

براساس اطلاعات ارائه شده بخشی از پوشش خبری المپیک ریو که شامل انتشار آمار و بروزرسانی‌های کوتاه در مدت آمار و ارقام بازی‌ها است، با استفاده از نرم‌افزار توسعه یافته پوشش داده می‌شود، حال آنکه مقالات تحلیلی و عمیق در مورد بازی‌ها توسط خبرنگاران و متخصصان ورزشی نگارش خواهد شد.

این نرم‌افزار که Heliograf نام دارد، رباتی است که اطلاعات و نتایج بازی‌ها را از وب‌سایت Stats.com دریافت کرده و این اطلاعات را در قالب اخبار منتشر خواهد کرد. این ربات نر‌م‌افزاری خبررسانی خود از وقایع المپیک ۲۰۱۶ را از طریق حساب کاربری توییتر WPOlympicsbot@ در کنار حساب این ربات در فیسبوک مسنجر و همچنین آمازون اکو بصورت صوتی انجام خواهد داد.

هدف از راه‌اندازی این ربات انتشار بیش از ۳۰۰ پست خبری در قالب لایوبلاگ و ۶۰۰ بروزرسانی در حساب کاربری توییتر، اکو و مسنجر در طول بازی‌های المپیک است.

جرمی گیلبرت، مدیر بخش نوآوری در واشنگتن پست در این خصوص می‌گوید:

پس از آنکه جف بزوس، مدیرعامل آمازون واشنگتن پست را در سال ۲۰۱۳ تصاحب کرد، بیش از ۱۴۰ روزنامه‌نگار جدید به این مجموعه اضافه شده‌اند.

گیلبرت در خصوص عملکرد واشنگتن پست چنین اظهار نظر کرده است:

یکی از وظایف اصلی هلیوگراف اعلام جدول رده‌بندی مدال‌ها در قالب اخبار دو تا سه جمله‌ای خواهد بود. همچنین در طول مسابقات، این ربات وضعیت رقابت و رتبه‌های ورزشکاران را اعلام خواهد کرد. همچنین نتیجه نهایی مسابقات در کنار اسامی دریافت کنندگان مدال اعلام خواهد شد. به گفته‌ی گیلبرت هیچ یک از اخبار منتشر شده توسط این ربات توسط نیروی انسانی ویرایش نشده و اخبار بصورت مستقیم منتشر خواهند شد.

توسعه این سیستم از ۶ ماه پیش در واشنگتن پست آغاز شده است. این موسسه‌ی خبری در نظر دارد تا از سیستم هلیوگراف در انتخابات آینده‌ی ریاست جمهوری آمریکا نیز استفاده کند.زومیت

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .