تبیان، دستیار زندگی
بعضی ها فكر می كنند یك همسر خوب، یعنی كسی كه در مشكلات بتواند به راحتی زندگی مشترك را مدیریت كند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

همسر همسفر

همسر همسفر

بعضی‌ها فكر می‌كنند یك همسر خوب، یعنی كسی كه در مشكلات بتواند به‌راحتی زندگی مشترك را مدیریت كند. البته چنین ویژگی‌ای برای خوشبختی لازم است اما همسری كه در خوشی‌ها و شادی‌ها هم همراه خوبی باشد، طعم آن‌را خراب نكند و كمك كند تا همسرش لذت بیشتری ببرد، یك همراه دوست داشتنی خواهد بود.یكی از موقعیت‌های شادی كه نیاز به همراهی و مدیریت دارد تا خراب نشود وخاطره زیبایی برای دوطرف بسازد، سفرهایی است كه همسران 2نفری یا به همراه دیگر اعضای خانواده می‌روند. خوش سفر بودن كار سختی نیست اما نیاز به رعایت نكاتی دارد كه برخی‌ها از آن غافل‌اند.

درگوشی با خانم ها

سخت نگیرید!
سفر رفتن به معنی هواپیما، هتل 5ستاره، تور‌های درجه یك و شرایط اینچنینی نیست. باید از زندگی لذت برد، از شرایط موجود استفاده كرد و هنر خاطره‌سازی‌ را بلد بود. می‌شود از یك چادر زدن در طبیعت و سیب‌زمینی زغالی بیشتر از امكانات یك هتل گران‌قیمت لذت برد؛ این بستگی به شما دارد. برخی خانم‌ها نیاز دارند تا در این موضوع كمی بازنگری كنند و برای تجربه یك سفر خوب به‌دنبال سرویس‌های خاص و شرایط استثنایی نباشند. اگر شما هم بر نظافت بیش از حد حساس هستید، اگر شرایط را آنقدر سخت می‌گیرید كه وقتی اسم تعطیلات و مسافرت می‌آید، همسرتان باید بداند كه پول زیادی را خرج خواهد كرد و باز هم ممكن است تركش‌های نارضایتی شما به او اصابت كند، بهتر است خیلی زود رویه خود را تغییر دهید. تصور كنید كه 3روز تعطیلی فرصتی را فراهم می‌كند تا با وسیله نقلیه خودتان به دل طبیعت بزنید، از خانه‌های بومی كه برای اسكان آمادگی دارند، استفاده كنید و با فرهنگ و غذاهای محلی و صنایع‌دستی یك شهر آشنا شوید؛ می‌توانید این لذت را به‌خودتان و خانواده‌تان هدیه دهید. اما روی دیگر سكه این است كه می‌توانید با سختگیری زیاد، حساسیت بر مكان خواب و سرویس بهداشتی و شرایط دیگر، كاری كنید كه 3روز را در خانه بمانید و مقابل تلویزیون دراز بكشید و حوصله‌تان هم سر برود. سختگیری زندگی را سخت می‌كند این را می‌توانید در سفر تجربه كنید.

مدیریت شرایط قبل از بحران
مدیریت برخی چیزها، با خانم خانه است. وقتی فرزندتان كوچك است، دلیلی ندارد خانه‌نشین شوید و دور تفریحاتی چون سفر رفتن را خط بكشید. اما سفر با بچه‌ها سختی‌های خود را دارد. البته فقط این حضور كودكانه نیست كه كار را سخت می‌كند، گاهی یكی از همسران بیماری‌ای دارد كه در سفر نیاز به مراقبت خاص خواهد داشت؛ مثلا باید قند خونش آزمایش شود و درصورت لزوم انسولین استفاده كند. گاهی درست در تاریخ تعطیلاتی كه برای سفر رفتن مناسب است، خانم خانه در زمان مریضی ماهانه‌اش به سر می‌برد یا هر چیزی كه ممكن است باعث كنسل كردن سفر شود و یا علتی برای اینكه مسافرت چندان مطبوع نباشد. اما در بسیاری از این مواقع تدابیر زنانه می‌تواند كارساز شود. اگر در زمان مریضی ماهانه‌تان هستید، بیشتر صبوری كنید، اگر فرزند كوچك دارید تمام لوازم مورد نیاز برای او را پیش‌بینی كرده و همراه داشته باشید. به‌طور مثال برای یك سفر نسبتا طولانی با ماشین، به فكر اسباب‌بازی و گذراندن وقت او بوده و حتی با حوصله و صبر همبازی‌اش شوید تا همسرتان با خیال راحت رانندگی كند و هیچ‌كدام كلافه نشوید. اگر كسی از اعضای خانواده بیماری دارد، تمام نكات ایمنی را رعایت كنید، داروها را همراه بردارید و مراقب تغذیه و شرایط او باشید. شما می‌توانید با مدیریت زنانه‌تان كاری كنید كه همه خانواده در سفر احساس آرامش كنند.

درگوشی با آقایان

قهرمان خانواده  با یك پنچر‌گیری حرفه‌ای
شور زندگی یكی از آن چیزهایی است كه اگر از بین برود، روابط همسران قدم به قدم عادی‌تر می‌شود و بهانه‌های‌شان برای لذت بردن و شاد بودن كنار هم از بین می‌رود. این شور از آسمان به دامن هیچ زوجی نمی‌افتد و خودشان باید راهی پیدا كنند تا در قدم اول ایجاد شود و در طول زمان حفظش كنند.درست است كه شما نان‌آور اصلی خانواده هستید، هیچ‌كس منكر مشكلات زندگی‌تان نمی‌شود اما برخی چیزها می‌تواند به سادگی حال خودتان و خانواده‌تان را بهتر كند. یك مرد خوب علاوه بر اینكه نان‌آور خوبی است، به‌اصطلاح برای خوش گذراندن هم «پایه» است. مردی كه به خانه بیاید و به همسرش بگوید بیا این آخر هفته با هم یك سفر یكی دو‌روزه ساده برویم، خسته‌ام و دوست دارم باهم حال و هوایمان عوض شود، یك دنیا حس خوب را به همسرش هدیه داده است. مردی كه حوصله وقت گذراندن با خانوداه‌اش را دارد، برای تعطیلات برنامه‌ریزی می‌كند، جوانب موضوعات را می‌سنجد و راهكارهای مردانه برای آسایش خانواده‌اش دارد، در چشم همسر و فرزندان مانند یك قهرمان خواهد بود؛ قهرمانی كه خوب بلد است چادر بزند، زغال‌ها را شعله‌ور كند و خانواده‌اش را در مسافرت جوری حمایت كند كه آنها احساس كنند هر اتفاقی هم كه بیفتد او توانایی مدیریتش را دارد. كارتون «خانواده دكتر ارنست» را به یاد دارید؟ پدر خانواده كه پزشك بود به خوبی توانست در یك جزیره دورافتاده و بدون امكانات، خانواده را دور هم جمع كند و كاری كند كه حتی در آنجا هم با امكانات محدود لذت ببرند. خیلی از كودكان آن روزها آرزو داشتند چنین چیزی را تجربه كنند. پس بر مهارت‌های مردانه‌تان برای مدیریت كاربردی سفر اضافه كنید.

اگر با ماشین خودتان مسافرت می‌كنید، لازم نیست تمام مسیر را پشت فرمان باشید. می‌توانید به همسرتان یاد بدهید كه چگونه در جاده هم رانندگی كند و بعد، از كمك‌های او استفاده كنید تا كمتر خسته شوید. اگر گرسنه می‌شوید حتما هرچند وقت یك‌بار چیزی بخورید. اگر صبح زود حركت كردن برای‌تان سخت است یا هر شرایط دیگر، بهتر است در موردش فكر كنید و به همسرتان بگویید و برایش برنامه‌ریزی كنید. هر چیزی كه باعث عصبانی شدن و بدخلقی‌تان می‌شود را پیش‌بینی كرده و برای رفع آن جدی باشید. با خودتان عهد كنید كه در سفر خوش‌اخلاق‌تر باشید. خستگی و برخی مسائل ممكن است آستانه تحمل افراد را در سفر كم كند اما شما مسافرت می‌روید تا حال‌تان بهتر شود نه اینكه آنجا بر سر هر موضوعی هم خودتان را آزار دهید هم خانواده‌تان را. یك مرد خوش‌سفر، بدخلقی نمی‌كند و حتی مدیریت می‌كند تا اعضای خانواده هم با آرامش و برخورد خوب‌شان یك سفر خوب را بسازند.تا تابستان تمام نشده، برنامه یك سفر خوب و خاطره‌انگیز را بچینید. سخت نگیرید و از كنار هم بودن لذت ببرید.همشهری انلاین

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.