تبیان، دستیار زندگی
هادی قوامی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در ارتباط با جزئیات فساد بزرگ بانکی که در هفته های اخیر برخی عوامل دخیل در آن از جمله مدیر معزول بانک ملت دستگیر شده اند، اظهار داشت: متاسفانه بنده در جریان جزئیات این موضوع نیستم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

احضار سیف و طیب‌نیا برای توضیح درباره "فساد بزرگ" بانکی

سیف و طیب‌نیا

هادی قوامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در ارتباط با جزئیات فساد بزرگ بانکی که در هفته های اخیر برخی عوامل دخیل در آن از جمله مدیر معزول بانک ملت دستگیر شده اند، اظهار داشت: متاسفانه بنده در جریان جزئیات این موضوع نیستم.

وی درباره سوال از وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی در ارتباط با جزئیات این فساد، گفت: به محض اتمام تعطیلات و بازگشایی مجلس حتما از وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی درباره این فساد توضیح خواهیم خواست.

به گزارش تسنیم، فساد بزرگ بانکی که هنوز مدتی از رسانه ای شدن آن توسط سازمان اطلاعات سپاه نگذشته است درحالی کماکان زیر سایه حقوق های نجومی پنهان مانده که هنوز نه تنها زوایای آن از سوی دولتی‌ها باز نشده بلکه مردان ارشد کابینه که مدیریت اقتصاد را برعهده دارند حاضر به توضیح درباره اصل موضوع هم نیستند.

اطلاعات جزئی که از فساد بزرگ بانکی بیرون آمده نشان میدهد که تنها در یک مورد 800 میلیارد تومان پول در بانک ملت جابه جا شده و حداقل براساس همین سند 4 نفر در بازداشت بسر می برند و عده ای هم متواری هستند.

مدیرعامل معزول بانک ملت یکی از عوامل اصلی این فساد بزرگ بانکی می‌باشد که طبق اعلام سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وی در جریان "کشف یک باند سازمان یافته فساد بانکی" دستگیر شده است.

خبرهای جدید تسنیم از ردپای یکی از چهره‌های مشهور بخش خصوصی که با یکی از مسئولان ارشد دولتی هم در ارتباط است، در پرونده فساد بزرگ بانکی حکایت دارد. قرار است تحقیقاتی از فعالیت‌های وی در حوزه بانکی و صرافی صورت گیرد.

همچنین شنیده‌ها حکایت از حضور 2 زن در پرونده فساد بزرگ بانکی دارد. این افراد برای عملیات انتقال پول توسط مفسدان حاضر در پرونده انتخاب شده بودند.

یکی از این متهمان که هم‌اکنون متواری است، خانمی هندی می‌باشد که 250 میلیارد تومان پول را از افراد حاضر در پرونده فساد بزرگ بانکی دریافت کرده و تاکنون این پول را پس نداده است.

متهم خانم دیگری هم که در این پرونده حضور دارد همسر یکی از بدهکاران بزرگ بانکی می‌باشد که وی نیز 350 میلیارد تومان از اموال بیت المال را گرفته و هم‌اکنون متواری است.خبرگزاری تسنیم - اقتصادی

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .