تبیان، دستیار زندگی
«من 17 مرداد را فراموش نمی کنم. یکشنبه 17 مرداد، روز خبرنگار است. به احترام همه خبرنگاران و رسانه های مکتوب و به یاد حس زیبا و نوستالژیک ورق زدن یک نشریه، در این روز به اولین دکه مطبوعاتی که رسیدم، دو نسخه از نشریه ای که دوستش دارم را می خرم، یکی برای خود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نگاهی به کمپین روز خبرنگار ؛ من 17 مرداد را فراموش نمی کنم!

«من 17 مرداد را فراموش نمی کنم. یکشنبه 17 مرداد، روز خبرنگار است. به احترام همه خبرنگاران و رسانه های مکتوب و به یاد حس زیبا و نوستالژیک ورق زدن یک نشریه، در این روز به اولین دکه مطبوعاتی که رسیدم، دو نسخه از نشریه ای که دوستش دارم را می خرم، یکی برای خودم که بخوانم و دیگری برای هدیه به کسی که دوستش دارم. شما هم 17 مرداد را فراموش نکنید...»

هومن بهلولی- روابط عمومی

روز خبرنگار

به گزارش  روابط عمومی، از دیروزدر فضای مجازی و شبکه های اجتماعی چالشی به عنوان «یکشنبه با یک نشریه» ایجاد شده است. برخی از خبرنگاران با انتشار مطلب بالا، کمپینی تلاش دارند که حداقل برای یک روز هم که شده نگاه های مردم را بار دیگر به روی پیشخان  روزنامه فروشی ها برگردانند . 
صولت فروتن - روزنامه نگار و عضو شورای سردبیری نشریه دیدبان توسعه درباره اهداف ایجاد کمپین روز خبرنگار گفت: ما خبرنگاران نیز همانند سایر اقشار جامعه دوست داریم روزی که برای ما نامگذاری شده است، نمود بیشتری در جامعه داشته باشد. مخصوصاً در این فضای دور شدن مردم از رسانه های مکتوب که حتی این موضوع را از خود اهالی رسانه نیز بسیار می شنویم. از طرفی هم شاهدیم که از بچه سال تا پیرمرد و پیرزن 90 ساله از شبکه های مجازی استفاده می کنند؛ البته این فضای مجازی تکنولوژی خیلی خوبی است، ولی امیدوارم که فرهنگ درست استفاده کردن از آن در جامعه ما ایجاد شود . 
 او با اشاره به اهداف ایجاد کمپین روز خبرنگار، گفت: در یک هدف کوتاه مدت می خواهیم به یاد جامعه بیاندازیم که تعداد زیادی نشریه و روزنامه در کشور ما منتشر می شوند. قبول دارم که متأسفانه تعدادی از روزنامه های ما دچار روزمرگی و بازی های سیاسی شده اند، اما در این میان هم روزنامه ها و نشریات تخصصی و سرگرمی زیادی وجود دارند که دچار بداخلاقی های سیاسی نیستند. ما می خواهیم تا به بهانه روز خبرنگار مردم را با این فضای نشریات هم آشنا کنیم و آنها را به یاد حس نوستالوژیک با خانواده روزنامه خواندن و ورق زدن بیاندازیم.  
فروتن یادآور شد: از مردم می خواهیم به احترام پیشکسوتان و شهدای عرصه رسانه که با وجود همه آسیب هایی که در فضای رسانه ای وجود دارد، همچنان کار می کنند به این کمپین لبیک بگویند. و همچنین از افراد فرهیخته،  هنرمند، ورزشکار و ...  کشورمان که در طول 365 روز سال برای مطرح شدن و بیان حرف هایشان دست به دامان خبرنگاران می شوند، می خواهیم که به احترام این همه تلاش و به احترام اندیشه و قلم به این چالش بپیوندند .
در چالش «یکشنبه با یک نشریه» شرکت  کنندگان با تاکید بر اهمیت توجه به ترویج دوباره رسانه های مکتوب و در گرامیداشت روز خبرنگار? اعلام می کنند که فردا به اولین دکه مطبوعاتی که می رسند? از میان انبوه نشریات موجود? دو نسخه از نشریه ای که با آن علاقمندند را خریداری کنند؛ یک نسخه برای خودشان و یک نسخه برای هدیه به فردی دیگر.
هر یک از شرکت کنندگان در این چالش? همچنین یکی از دوستانشان را به شرکت در این چالش دعوت می کنند.
بنا بر اخبار رسیده به رغم آنکه تنها دو روز از آغاز این چالش می گذرد اما تاکنون جمع کثیری از فعالان مطبوعاتی و چهره های مختلف فرهنگی? ورزشی اجتماعی و ... به این چالش پبوسته اند.
محمد رضا زائری امیر حسین صدیق مانی مدرس رضا یزدانی فرزاد فرزین و .... از جمله چهره هایی هستند که در روز نخست اعلام این این چالش به آن پیوسته اند. همچنین بیش از 245 رسانه مکتوب نیز به چالش «یکشنبه با یک نشریه» ملحق شده و از خوانندگان خود دعوت کرده اند که به چالش مذکور بپیوندند.