تبیان، دستیار زندگی
مهم ترین مزیت ابزار مدیریت کلمات عبور رها شدن کاربران از رنج حفظ کردن تعداد زیادی کلمه عبور است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خدمات جدید گوگل برای مدیریت کلمات عبور

مهم ترین مزیت ابزار مدیریت کلمات عبور رها شدن کاربران از رنج حفظ کردن تعداد زیادی کلمه عبور است.

فرآوری: بابایی -بخش ارتباطات تبیان

رمز عبور

گوگل برای مدیریت کلمات عبور توسط کاربران ابزار خاصی ابداع کرده که به کاربران امکان می دهد با امنیت بیشتری از برنامه های اندرویدی استفاده کنند.

این فرایندی است که ابتدا از اندروید آغاز شده و قرار است دامنه آن به سیستم عامل ها و دیگر ابزار و وسایل اعم از گوشی ها، تبلت ها، رایانه های رومیزی و غیره کشیده شود.

خدمات یاد شده با همکاری شرکت Dashlane ارائه می شود و در مرحله اول این طرح کاربران اندروید می توانند به شیوه ای ایمن و ساده با استفاده از کلمات عبور ذخیره شده وارد برنامه های مختلف خود شوند.

گوگل این فرآیند را Open Yolo نامیده که به معنای یک بار نیاز برای ورود به محیط برنامه های مختلف است. در قالب این شیوه کلمات عبور به طور خودکار خلق، ذخیره و برای وب سایت ها و برنامه های مختلف به کار گرفته می شوند، بدون آنکه کاربر نیازی به یادآوری و حفظ آنها داشته باشد.

خدمات یاد شده با همکاری شرکت Dashlane ارائه می شود و در مرحله اول این طرح کاربران اندروید می توانند به شیوه ای ایمن و ساده با استفاده از کلمات عبور ذخیره شده وارد برنامه های مختلف خود شوند.

کلمات عبور این روزها به یکی از ابزار ضروری ولی دردسر آفرین برای استفاده از خدمات مختلف مبدل شده اند. زیرا انتخاب کلمه عبور مناسب و به یادآوردن مجدد با توجه به وجود انبوه سایت ها و سرویس های تحت وب چالشی جدی برای کاربران است.

دیگر روش های امنیتی مانند اسکنرهای اثر انگشت و چشم هم ساده تر و ایمن تر هستند، اما این روش ها هنوز در ابتدای راه خود هستند و احتمال سوءاستفاده از آنها هم وجود دارد.  بنابراین استفاده از برنامه های مدیریت کلمات عبور که بتوانند به طور مستقیم وبدون دخالت انسان ورود کاربران به سایت ها و appها را ممکن کنند اولویت پیدا کرده است. پ

یش از گوگل شرکت هایی مانند Roboform، LastPass و ١Password هم خدمات مدیریت کلمه عبور ارائه کرده بودند.

افزوده شدن امکانات جدید به نقشه گوگل

به تازگی شرکت گوگل اعلام کرده است که امکانات جدیدی را بر روی سیستم نقشه خود خواهد افزود که به موجب آن ها محله های شلوغ در این نرم افزار به صورت های لایت شده به نمایش درخواهند آمد.

شاید بتوان سیستم نقشه های گوگل را به  عنوان بهترین سیستم موجود در بازار به حساب آورد و گوگل برای حفظ این شرایط به دنبال بهبود شرایط این نرم افزار است.

در همین راستا نیز بسته به روزرسانی جدیدی برای این برنامه عرضه شده است که امکانات جدیدی را به صورت بصری به کاربران ارائه می کند.

تقشه گوگل

این امکان جدید که بر روی تمامی نسخه های این نرم افزار یعنی کامپیوترهای خانگی، دستگاه های اندرویدی و سیستم عامل IOS قابل دسترسی است شامل تغییر دادن نحوه نمایش محیط های شلوغ بر روی نقشه می شود.

به  این ترتیب مناطقی که بر روی نقشه گوگل به جای رنگ زرد با رنگ نارنجی به نمایش درمی آیند، نمایانگر این هستند که اهالی حاضر در این مناطق با فعالیت بسیار روزانه بسیار شدید و پرمشغله ای روبرو هستند.

البته این قابلیت در حال حاضر تنها برای نقشه های کشور آمریکا در دسترس قرار دارد اما در آینده ای نه چندان دور شاهد افزوده شدن این قابلیت در سطح جهانی خواهیم بود.


منابع: فارس، ایتنا