تبیان، دستیار زندگی
سایت ورزشی Fox sport در خبری به پرچمداری زهرا نعمتی برای ایران در رژه المپیک 2016 ریو اشاره کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روایت Fox sport از پرچمداری زهرا نعمتی

سایت ورزشی Fox sport در خبری به پرچمداری زهرا نعمتی برای ایران در رژه المپیک 2016 ریو اشاره کرد.

بخش ورزشی تبیان

نعمتی

زهرا نعمتی در مراسم افتتاحیه المپیک 2016 ریودوژانیرو پرچم دار تیم اعزامی ایران بود که در رسانه های دنیا بازتاب گسترده ای داشته است. یکی از سایت هایی که به این اتفاق واکنش نشان داد، فاکس اسپورت است.

در خبر Fox sport آمده است: «زهرا نعمتی بر روی ویلچر و با سربند سبز به استادیوم آمد. او پرچمدار تیم ایران بود. این اتفاق می تواند حضور نعمتی 31 ساله برای اولین بار در المپیک را پررنگ تر کند.»

نعمتی امیدوار بود که بتواند زودتر از این و به عنوان نماینده ای در رشته تکواندو برای ایران در المپیک مسابقه دهد اما تصادف او در سال 2008 باعث شد که این تکواندوکار با کمربند مشکی راه خود را در ورزش جدیدی طی کند.

او درباره شروع ورزش تیروکمان گفت: می خواستم ورزش کنم.  برخلاف بیشتر ورزشکاران، نعمتی فقط در زمان المپیک در ریو نخواهد بود بلکه ماه آینده در بازی های پارالمپیک نیز مسابقه خواهد داد. او برای اولین بار شانس خود را برای گرفتن مدال در بازی های المپیک امتحان می کند. در مسابقات انتخابی او 72 تیر پرتاب کرد و 609 امتیاز کسب کرد. برای او که مقام 49 جهان را دارد این امتیاز خوب است.

نعمتی درباره حضور خود در المپیک می گوید: می خواهم به هدفم برسم و بهترین نتیجه را بگیرم این کار باعث می شود که نزدیکان و خانواده ام خوشحال شوند و بدانند که من خوب و قوی هستم.  نعمتی در چند ساله گذشته در بین 10 نفر برتر جهان بوده است. در مسابقات جهانی لهستان او نهم شد. در بازی های پارالمپیک لندن 2012، او مدال طلا گرفت و اولین زنی بود که موفق به این کار می شد.

نعمتی با کارایی خوب خود در مسابقات قهرمانی آسیا و پارآسیا در سال 2015 راه خود را به سمت المپیک و پارالمپیک باز کرد.  او درباره گرفتن سهمیه المپیک نیز گفت: این رویای من بود که در المپیک باشم. قبلا که تکواندو کار می کردم هم همین آرزو را داشتم اما الان این رویا با ورزش تیر و کمان به حقیقت پیوست.

نعمتی تلاش می کند تا به زنانی که شبیه او هستند کمک کند تا بتوانند این راه را طی کنند. او به دلیل نقشش در دادن قدرت به زنان از طریق ورزش سفیر سازمان ملل انتخاب شد. نعمتی در این باره می گوید: برای من این خیلی مهم است که مردمی که در زندگی شان مشکل دارند را خوشحال کنم.


منبع : ایسنا