تبیان، دستیار زندگی
پدرها چگونه از فرزندانشان در فضای مجازی محافظت می کنند و آنها را در زمان سیرشان از دنیای واقعی به فضای مجازی کنترل می کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روش های محافظت پدران از فرزندان خود در دنیای مجازی

پدرها چگونه از فرزندانشان در فضای مجازی محافظت می کنند و آنها را در زمان سیرشان از دنیای واقعی به فضای مجازی کنترل می کنند.

بخش ارتباطات تبیان

اینترنت

تحقیقات اخیر توسط کسپرسکی نشان می دهد که پدرها چگونه از فرزندانشان در فضای مجازی محافظت می کنند و آنها را در زمان سیرشان از دنیای واقعی به فضای مجازی کنترل می کنند.

همانطور که معلوم است پدرها بخش زیادی از توجه خود را صرف دانستن کاری که فرزندان در وب انجام می دهند، اختصاص می دهند و سعی بر این دارند که بتوانند بین حفاظت آنها در فضای مجازی و تشویق آنها در فضای پر از پیشرفت اینترنت و گجت های تحریک کننده یک تعادل خوب برقرار کنند.

بررسی ها، خصوصا تحقیقات لابراتور کسپرسکی، نشان می دهد اکثر پدرها، هم در مقابل مسائل تامین مالی خانواده و هم در مورد امنیت سایبری احساس مسئولیت می کنند. این بدان معنی است که پدر ها معمولا یک راهکار امنیتی مناسب را در تمام دستگاه های دیجیتالی خانه نصب می کنند (٨٦% آنها از کامپیوترهای شخصی محافظت می کنند، ٧٧% آنها از تلفن های هوشمند و ٦٣% ضد باج افزار بر روی تبلت های خود نصب می کنند).

شاید هم به همین خاطر است که پدرها بیشتر از مادرها به فرزندان اجازه استفاده از گجت ها را در سنین پایین می دهند. به عنوان مثال تعداد پدرانی که گوشی های هوشمند یا تبلت ها را قبل از اولین تولدشان به فرزندان می دهند حداقل دوبرابر مادرانی است که این کار را انجام می دهند. پدران تمایل دارند که اینترنت را به عنوان چیزی بزرگ برای هردوی آنها و فرزندانشان ببینند. دو سوم از پدرانی که در این بحث شرکت کرده بودند این چنین پاسخ دادند.

اکثر پدرها،در مقابل مسائل تامین مالی خانواده و هم در مورد امنیت سایبری احساس مسئولیت می کنند. این بدان معنی است که پدر ها معمولا یک راهکار امنیتی مناسب را در تمام دستگاه های دیجیتالی خانه نصب می کنند

بنابراین، برخلاف مادرها، پدرها بر این باورند که اینترنت دارای اثری مثبت بر روی فرزندانشان (چه از نظر روحی وچه از نظر جسمی) می باشد و بر عملکرد آن ها در مدرسه، در آینده حرفه ای آنها و به طور کلی در زندگیشان تاثیر گذار است. برای مثال، ٤٥% از پدران می پندارند که فرزندانشان با استفاده از اینترنت احساس موفقیت و آسودگی بیشتری نسبت به دوستان خود دارند و ٢٩% آنها معتقدند که وب به فرزندانشان کمک می کند تا بتوانند سازمان یافته برای زمان خود برنامه ریزی کنند.

زمانی که گجت های جدید به بازار می آید، پدرها بیشتر علاقمند هستند که برای فرزندانشان از آنها تهیه کنند تا فرزندان با این گونه دستگاه ها بیگانه نباشند. به عنوان مثال نیمی از پدران برای فرزندان خود کامپیوتر یا لپ تاپ را با این نوع تفکر فراهم کرده اند. همچنین پدران باید متقاعد شوند که فرزندان نیاز دارند که بدانند چگونه از دستگاه های دیجیتال استفاده کنند. ٣٦% از پدران برای دختران یا پسرانشان با این ذهنیت یک تبلت تهیه کردند.

David Emm، محقق امنیتی ارشد در کسپرسکی می گوید: "با وجود تمام این تفاوت های بین والدین، هر دوی آنها می خواهند که فرزندانشان از هرگونه تهدید چه مجازی وچه حقیقی محافظت شوند. و البته همیشه نگران هستند که ممکن است کار اشتباهی را انجام دهند. که البته تمام سرگرمی های گجت ها می تواند اثر منفی بر روی فرزندان محبوبشان بگذارد و دنیای اینترنت فارغ از این آسیب ها نیست.

در حال حاضر پدران و مادران مایلند که به فرزندان خود آموزش دهند که چگونه در دنیای وب گشت و گذار امن داشته باشند و چگونه فناوری های مدرن جدید را دریافت کنند. ما از اینکه می بینیم والدین در حال استفاده از راهکار های امنیتی مناسب هستند و از نصب و فعال بودن آن مطمئن هستند، خوشحالیم. با توجه به این مطالب هم یقینا کودکان قدردان این محافظت توسط توسط پدر و مادرشان می شوند. "


منبع: ایتنا