تبیان، دستیار زندگی
احمد وفادار گفت:«اگر بانک ها در بازار ارز دنباله رو صرافی های آزاد باشند، مطمئنا طلا و سکه افزایش قیمت خواهد داشت. »
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دلیل نوسان قیمت سکه

احمد وفادار گفت:«اگر بانک ها در بازار ارز دنباله رو صرافی های آزاد باشند، مطمئنا طلا و سکه افزایش قیمت خواهد داشت. »

بخش اقتصاد تبیان

سکه

در هفته گذشته شاهد نوسان قیمت در بازار سکه و ارز بودیم. سه شنبه 12 مرداد سکه 13 هزار تومان گران شد و به بالاترین قیمت خود در سه ماه اخیر یعنی یک میلیون و 125 هزار تومان رسید. همراه بازار سکه و طلا، بازار ارز نیز هفته پر نوسانی را پشت سر گذاشت.

در همین رابطه احمد وفادار، رییس سایق اتحادیه طلا و جواهر استان تهران با اشاره به دلیل این نوسان گفت:«اگرچه بخشی از افزایش قیمت طلا تحت تاثیر نوسان دلار بود اما هفته گذشته اعلام شد که بانک ها می توانند ارز به قیمت آزاد بفروشند. »

وی افزود:« این دستورالعمل بازار ارز را مقداری دچار نوسان کرد.قیمت ارز افزیش پیدا کرد به دنبال آن قیمت سکه و طلا نیز گران تر شد.»

وفادار ادامه داد:« بنابراین فعلا  شاهد نوسان ها ارز در بازار شاهد خواهیم بود و تا زمانی که مشخص شود بانک های عاملی که می خواهند ارز را در بازار خرید و فروش کنند با چه قیمتی می خواهند خرید و فروش کنند،این نوسان ادامه خواهد داشت. »

وی اظهار کرد :« اگر بانک ها دنباله رو بازار و صرافی های آزاد باشند، مطمئنا قیمت طلا و سکه افزایش قیمت خواهد داشت. اگر که صرافی ها دنباله رو بانک ها باشند و بانک ها قیمت تعیین کنند، قیمت ها کاهش پیدا می کند. »


منبع: افکار نیوز