تبیان، دستیار زندگی
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور از ادامه پیگیری و برخورد جدی با تخلفات بیمارستانی خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

به زودی یک بیمارستان دیگر هم پلمب می شود

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور از ادامه پیگیری و برخورد جدی با تخلفات بیمارستانی خبر داد.

بخش حقوق تبیان

پلمب

علیرضا جمشیدی گفت: در ماه های گذشته تخلفات متعددی در برخی بیمارستان ها کشف شده است.

وی گفت: پرونده مهمی در ماه های اخیر پیگیری شد و مطلع شدیم که در یکی از بیمارستان ها از وسایل و تجهیزات پزشکی یکبار مصرف به صورت مکرر استفاده شده است.

وی ادامه داد: در یکی از پرونده ها، تعدادی از داروهای تاریخ مصرف گذشته به جای این که امحاء شود در چرخه داروخانه های مختلف قرار گرفته بود ضمن این که در برخی از داروخانه ها هم داروهای تقلبی و مکمل های غذایی که مصرف انسانی نداشته توزیع می شده است.

رئیس تعزیرات تصریح کرد: در حال حاضر پرونده این تخلفات بیمارستانی با همکاری وزارت بهداشت، معاونت درمان و سازمان غذا و دارو پیگیری شده است و این روند ادامه دارد.

وی با اشاره به کشف برخی تخلفات بیمارستانی در تهران گفت: هفته گذشته بیمارستان معروفی را در شمال تهران 18 میلیارد جریمه کردیم و بیمارستان دیگری هم به علت تخلفات متعدد پلمب شد.

وی همچنین تاکید کرد: در روزهای آینده با یکی از بیمارستان ها که در چند سال اخیر بدون مجوز فعالیت داشته است برخورد خواهیم کرد.

جمشیدی با بیان این که تامین امنیت سلامت مردم اولویت اصلی سازمان تعزیرات است تاکید کرد: با متخلفان بیمارستانی و بهداشتی به هیچ وجه مسامحه و گذشت نخواهیم داشت.


منبع: سازمان تعزیرات حکومتی