تبیان، دستیار زندگی
هر اندیشه ای که مانع موفقیت در انجام امور و ناکار آمد جلوه دادن کارها شود منفی بافی و منفی گرایی تداعی می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

منفی بافی را کنار بگذاریم

منفی بافی

امیر لطفی حقیقت  روان شناس و مشاور در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: هر اندیشه ای که مانع  موفقیت در انجام امور و ناکار آمد جلوه دادن کارها شود منفی بافی و منفی گرایی تداعی می شود.

وی افزود: یکی از مشکلات  بزرگ "بایدها و نباید های" بی منطق است که از تفکر همه یا هیچ نشأت می گیرد؛ فرد با انتساب "موفق نبودن" به خود و نتیجه گیری های سطحی  و دور از انتظار سایر افراد، تفکرات منفی را در ذهن خود به یاد می سپارد.

لطفی در ادامه گفت: افراد منفی نگر  بسیار عجول، سریع و سطحی هستند و مسائل بی ارزش رفتاری اطرافیان برای آن ها ارزشمند جلوه می کند. در مقابل فرد رفتار های  غیر قابل پذیرش خود را مهم نمی شمارد و در صدد اصلاح آن بر نمی آید.

وی در ادامه  بیان کرد: بر اساس  تحقیقات مختلف اکثر افراد منفی باف مورد پذیرش اطرافیان نیستند و خود آن ها رضایت عاطفی کافی را ندارند.

لطفی با بیان اینکه والدین در کودکی می توانند با احترام گذاشتن، پذیرش فرزندان خود و مشورت با کودک، منفی بافی را در بزرگسالی به حداقل برسانند، تصریح کرد: منفی بافی با افزایش اعتماد به نفس، جلوگیری از عیب جویی های بی مورد و وفق دادن فرد با شرایط در کنار استفاده از جملات مثبت قابل کنترل و کاهش است.

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.