تبیان، دستیار زندگی
طلاق از اتفاقات نامبارکی است که تبعات ناخوشایندی برای زوجین، فرزندان و خانواده آنها در پی دارد. مطمئناً هیچ کس دوست ندارد در زندگی این اتفاق را تجربه کند اما گاهی اوقات این، تنها راه باقی مانده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خطراتی که فرزندان طلاق را تهدید می کند

 فرزندان طلاق

سمیه افشاریان آسیب شناس در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تبعات طلاق گفت: طلاق از اتفاقات نامبارکی است که تبعات ناخوشایندی برای زوجین، فرزندان و خانواده آنها در پی دارد. مطمئناً هیچ کس دوست ندارد در زندگی این اتفاق را تجربه کند اما گاهی اوقات این، تنها راه باقی مانده است. در این میان پس از جدایی، فرزندان این افراد در معرض مسائل و مشکلات متعددی قرار می گیرند که خود در انتخاب آن هیچ دخالتی ندارند.

وی افزود: نداشتن خانواده یکپارچه  و محروم بودن از محبت والدین این کودکان را با مسائل عاطفی مواجه می کند اما توجه به چند نکته می تواند از شدت این آسیب ها بکاهد.

افشاریان افزود: والدین پس از جدایی باید تلاش کنند تا حد امکان  فرزندانشان را از لحاظ روحی و عاطفی حمایت کنند و اجازه ندهند آنها احساس خلاء عاطفی کنند چرا که در غیر اینصورت ممکن است برای تأمین نیاز عاطفی به افراد دیگری پناه ببرند که خطراتی را برای آنها در پی داشته باشد.

این کارشناس تصریح کرد: فرزندان دختر و پسر هر دو به یک اندازه در این موقعیت ها آسیب می بینند. پسرها با ابراز خشم و دخترها با گوشه گیری و پناه بردن به خلوت خود عکس العمل نشان می دهند.

وی در ادامه گفت: وجود و حضور پدر و مادر در کنار کودکان امری ضروری است، زیرا در صورت نبودن پدر، کودک احساس ناامنی کرده و  در غیبت مادر نیز از لحاظ احساسی و عاطفی صدمات غیرقابل جبرانی به آنها وارد می شود.

افشاریان تأکید کرد: افرادی که به هر دلیل مجبور به طلاق هستند باید بیشتر به فرزندانشان توجه کنند. والدین در هر شرایطی مسئول هستند و موظفند در مسیر زندگی فرزندانشان را همراهی کنند.


خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.