تبیان، دستیار زندگی
مدیر کل دفتر امور کودک و نوجوان سازمان بهزیستی با اعلام شرایط ترخیص فرزندان تحت پوشش بهزیستی گفت: تا زمانی که شرایط ترخیص وجود نداشته باشد اجباری برای آن بعد از سن ۱۸ سالگی وجود ندارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شرایط ترخیص کودکان از مراکز بهزیستی

ترخیص کودکان از مراکز بهزیستی

محمد نفریه در گفتگو با خبرنگار مهر به شرایط ترخیص و حمایت هایی که از کودکان و نوجوانان تحت پوشش سازمان بهزیستی می شود، اشاره کرد و افزود: حمایت، پرورش و هدایت تحصیلی، پرداخت هزینه های تحصیل در ایام دانش آموزی و دانشجویی، بیمه آتیه، پرداخت یارانه و ... از جمله اقداماتی است که برای کودکان تحت پوشش مراکز سازمان بهزیستی انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۸ سال سن ترخیص افراد تحت پوشش است، گفت: اما در این خصوص اجباری وجود ندارد و تا زمانی که فرزندان پسر و دختر شرایط ازدواج و یا تشکیل زندگی مستقل را نداشته باشند در مراکز بهزیستی زندگی می کنند.

وی گفت: پرداخت صددرصد هزینه تحصیل دانشجویان تحت پوشش در دانشگاه های غیردولتی از جمله اقداماتی است که انجام می شود.

مدیر کل دفتر امور کودک و نوجوان سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه ۱۷ میلیون تومان برای ترخیص فرزندان پرداخت می شود، گفت: این مبلغ در سال گذشته ۱۴ میلیون تومان بود که امسال سه میلیون تومان نیز به آن اضافه شد.

به گفته وی پرداخت هزینه جهیزیه، گرفتن مکانی برای زندگی، ایجاد اشتغال و ... با پرداخت این هزینه به فرزندان تامین می شود که البته کمک های دیگری نیز از سوی خیرین و سازمان بهزیستی برای زندگی مستقل به آنها داده می شود.

نفریه به بیمه آتیه فرزندان اشاره کرد و اظهار داشت: برای این افراد برنامه ریزی شده که ماهیانه تا مدت ۱۰ سال مبلغی برای آنها واریز شود و پس از ترخیص، اعتباری ویژه در قالب بیمه آتیه شامل حال فرزندان تحت پوشش خواهد شد و علاوه بر این یارانه این کودکان نیز در ایام تحت پوششی در حساب های متمرکز برایشان جمع آوری شده که پس از ترخیص به آنها پرداخت می شود.

وی گفت: تا ۵ سال پس از ترخیص از این کودکان حمایت های مختلفی می شود و چنانچه با مشکلی برخورد کنند کارشناسان و مددکاران بهزیستی برای رفع آن ورود می کنند.خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .