تبیان، دستیار زندگی
به گزارش ورزش سه به نقل از فارس، مراسم افتتاحیه سی و یکمین دوره بازی های المپیک 2016 ریو ساعت 20 به وقت محلی و 3:30 به وقت تهران در ورزشگاه ماراکانا آغاز شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رژه با سه چرخه، گلدان و شاخه درخت قهوه

به گزارش "ورزش سه" به نقل از فارس، مراسم افتتاحیه سی و یکمین دوره بازی های المپیک 2016 ریو ساعت 20 به وقت محلی و 3:30 به وقت تهران در ورزشگاه ماراکانا آغاز شد.

بخش ورزشی تبیان
المپیک 2016 ریوالمپیک 2016 ریو

- پس از  برگزاری نمایش افتتاحیه، مراسم رژه تیم ها آغاز شد و کشور یونان به واسطه اینکه خاستگاه المپیک مدرن است، رژه المپیک را آغاز کرد. افغانستان نخستین تیمی بود که بعد از یونان رژه  رفت.

- در مراسم رژه یک سه چرخه با گلدان های سبز رنگ در پیشانی ورزشکاران حرکت می کرد که اشاره ای به نماد المپیک سبز داشت. همچنین، یک کودک نیز شاخه هایی از برگ درخت قهوه را در دست داشت و در کنار پرچمدار کاروان هر تیم حرکت می کرد.

- نکته جالب اینکه در هنگام رژه کاروان عربستان سعودی برای نخستین بار مشاهده شد که بانوان ورزشکار این کشور با حجاب اسلامی در جلوی کاروان با پرچم عربستان حرکت می کردند.

- تیم پناهجویان نیز با پرچم المپیک و با حضور پناهجویانی از سراسر دنیا رژه رفت که با تشویق شدید تماشاگران حاضر در استادیوم همراه شد.

- کاروان کشور کویت به دلیل تعلیق ورزش این کشور با پرچم المپیک در مراسم رژه رفتند.


منبع : ورزش 3
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .