تبیان، دستیار زندگی
ادوارد اسنودن که با افشای اطلاعات سازمان های امنیتی آمریکا در سطح جهانی به نامی شناخته شده بدل شده است به تازگی اقدام به انتقاد از قوانین جدید دولت روسیه کرده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حمله اسنودن به قوانین جدید روسیه

ادوارد اسنودن که با افشای اطلاعات سازمان های امنیتی آمریکا در سطح جهانی به نامی شناخته شده بدل شده است به تازگی اقدام به انتقاد از قوانین جدید دولت روسیه کرده است.

بخش ارتباطات تبیان

پوتین

ولادیمیر پوتین به تازگی قانون جدیدی را در کشور روسیه معرفی کرده است که به موجب آن شرایط کاری برای ارائه دهندگان خدمات اینترنتی و تولید کنندگان تلفن های همراه در این کشور دشوار خواهد شد.

حال این امر با ژس العمل ادوارد اسنودن به عنوان یک فعال برجسته در این زمینه روبرو شده است و انتقاد او از فعالیت های دولت روسیه را به همراه داشته است.

این قوانین موجب می شوند تا شرکت های تولید کننده تلفن های همراه و یا شرکت های ارائه دهنده خدمات آنلاین مجبور باشند تا اطلاعات خود را در کشور روسیه به نحوی به کار ببندند که این اطلاعات توسط دولت روسیه تائید شده باشد.

حال اسنودن معتقد است که این امر می تواند موجب ایجاد شرایط سوءاستفاده از شرایط یاد شده توسط روس ها شود و به همین دلیل می توان آن را بسیار خطرناک دانست.

اسنودن دراین باره اقدام به انتشار یک پیام متنی در شبکه توییتر کرده و گفته است: «پوتین به تازگی قانونی جدید را به امضا رسانده است که نه تنها حقوق اولیه انسانی را زیر پا می گذارد بلکه با عقل سلیم نیز سازگار نیست. روسیه روزهای سیاهی را می گذراند.»

همچنین او در طول توییت دیگری به منافع مالی این پروژه برای دولت روسیه اشاره کرده است و گفته است: «قانون جدید تصویب شده در روسیه باید محکوم شود زیرا فراتر از شرایط سیاسی و تبعات قانونی آن موجب ایجاد مالیاتی ٣٣ میلیون دلاری بر روی اینترنت در روسیه خواهد شد.»


منبع: ایتنا