تبیان، دستیار زندگی
.کتاب «سلوک با همسر» در نماز جمعه های سراسر کشور معرفی شد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«سلوک با همسر» در نماز جمعه

کتاب «سلوک با همسر» در نماز جمعه های سراسر کشور معرفی شد.

بخش کتاب و کتابخوانی تبیان
«سلوک با همسر» در نماز جمعه

کتاب «سلوک با همسر»، از انتشارات تراث، برای آشنایی خانواده ها با سبک زندگی اسلامی در نماز جمعه های کشور معرفی شد.

کتاب «سلوک با همسر» با زیر عنوان «نه حرف من، نه حرف تو، حرف خدا»، از انتشارات تراث، به موضوعات و مسائلی که می تواند مبتلابه یک زندگی زناشویی و خانوادگی باشد و در تعاملات روزمر   اعضای خانواده رخ دهد می پردازد و با تکیه بر آیات قرآن کریم و روایات معصومین(علیهم  السلام) و شیو   عملی علمای برجسته و اولیای الهی، راهکارهای کاربردی مناسبی را ارائه می نماید.

البته نه فقط به عنوان راهی برای کاهش تنش های خانوادگی بلکه به عنوان مسیری جهت رسیدن به قرب الهی و تکامل. کتاب «سلوک با همسر» راهی جلوی پای ما قرار می دهد تا به خدا نزدیک تر شویم اما از راهی متفاوت که شاید خیلی حواسمان به آن نبوده است، یعنی دقت در رفتارهای خانوادگی. شاید برای بعضی ها عجیب باشد که بشنوند بهترین مسیر رسیدن به تقرب الهی، از خانواده می گذرد؛ اما در بخشی از کتاب «سلوک با همسر» از قول یکی از عرفای بزرگ نقل شده است که می فرمود: «انسان اگر بخواهد واصل شود، شروع آن از خانه و زن و بچه است.»

کتاب «سلوک با همسر» سعی می کند کیفیت زندگی و تعاملات خانوادگی ما را بالاتر برده و کمک کند تا خانواده ای شادتر، سالم تر و اسلامی تر داشته باشیم. «سلوک با همسر» با استفاده از حکایت های اخلاقی و تربیتی از بزرگان دین علاوه بر اینکه خواندن کتاب را برای عموم مخاطبان، دلنشین و شیرین کرده، نمونه ای واقعی و ملموس از سبک زندگی اسلامی را ارائه داده است.

این کتاب در طرح ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در نماز جمعه های کشور که به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با همکاری شورای سیاست گذاری ائم   جمع   سراسر کشور در حال اجرا است، معرفی شد.


منبع: فارس