تبیان، دستیار زندگی
نمایشگاهی شامل آثار نقاشی آبستره هنرمند ایرانی مورد توجه علاقه مندان به هنر در شهر امان - پایتخت اردن - قرار گرفت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نقاشی های آبستره هنرمند ایرانی در اردن دیده شد

نمایشگاهی شامل آثار نقاشی آبستره هنرمند ایرانی مورد توجه علاقه مندان به هنر در شهر امان - پایتخت اردن - قرار گرفت.

بخش هنری تبیان
سفیر ایران در اردن

روابط عمومی سفارت ایران در اردن اعلام کرد: سفیر ایران در امان در افتتاحیه این گالری بر لزوم بهره مندی از ظرفیت هنر برای شناخت و نزدیکی نخبگان و آحاد مردم دو کشور تأکید کرد و آن را در راستای تقویت دیپلماسی فرهنگی دانست.

مجتبی فردوسی پور با اشاره به وجود ایرانیان فرهیخته و فارغ التحصیلان دانشگاه های ایران در اردن، گسترش همکاری های فرهنگی و هنری در زمینه های مختلف را در پاسخ به نیازهای متقابل ضروری دانست.

آثار مهین کاویانی، هنرمند جوان ایرانی، در این نمایشگاه معرف نقاشی آبستره به شکل مدرن است. وی زبان هوسایی (آفریقایی) را می داند و استقبال از هنر ایرانی در خارج از مرزهای کشور را نتیجه وجود ریشه های تاریخی مشترک و پیوستگی های فرهنگی می داند که در قالب هنر باعث جذب مخاطبان می شود.

در افتتاحیه این نمایشگاه، شخصیت های هنری و فرهنگی، هنرمندان، هنردوستان، خیران و برخی سفرای مقیم اردن حضور یافتند.

این نمایشگاه به مدت سه روز در مرکز شهر امان پذیرای علاقه مندان است و درآمد حاصل از آن صرف امور خیریه توسط دو انجمن خیریه می شود.

پس از انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام (در میان کشورهای آسیایی غیرعرب)  و همچنین انتخاب امان به عنوان پایتخت فرهنگی کشورهای عربی (به طور مشترک با شهر «سنار» از سودان) که توسط سازمان آیسسکو برای  سال 2017 مورد تصویب قرار گرفته اند، فرصت مغتنمی برای تقویت همکاری های فرهنگی و هنری دو کشور فراهم شده است.


ایسنا