تبیان، دستیار زندگی
صبح امروز جلسه ای با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و مسئولان موسسه تبیان در خصوص تقویت همکاری دو سویه این موسسه فرهنگی با شورای فرهنگ عمومی کشور در محل دبیرخانه برگزار گردید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گسترش طرح ملی همسان گزینی موسسه تبیان در استان ها

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان، صبح امروز جلسه ای با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و مسوولان موسسه تبیان در خصوص تقویت همکاری دو سویه این موسسه فرهنگی با شورای فرهنگ عمومی کشور در محل دبیرخانه برگزار گردید.

هومن بهلولی- روابط عمومی

جلسه ای با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و مسئولان موسسه تبیان در خصوص تقویت همکاری دو سویه

در این جلسه  نحوه اجرایی شدن و ثمربخشی موثر راهکارهای تفاهمنامه همکاری بین دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور و موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان در زمینه گسترش طرح ملی همسان گزینی، که در سال 1394 منعقد گردیده است مورد بررسی قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین شاهمرادی ضمن اعلام آمادگی دبیرخانه برای همکاری با این موسسه به منظور ایجاد و گسترش بسترهای مناسب این طرح گفت: در گزارش ارایه شده به شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع  تحکیم، ثبات و قوام خانواده، ساختار و کارکرد سایت همسان گزینی تبیان تشریح شد.

وی در ادامه افزود: دوام و بقای خانواده مرهون انتخاب صحیح در ازدواج و آغاز زندگی مشترک است و همزمان با حضور جوانان در فضای مجازی، نیازمند طراحی ابزارهایی هستیم که به جای آنکه آشنایی های تصادفی در این فضاها به ازدواج بیانجامد، الگوهای منطبق بر شاخصه های فرهنگی و بومی ایران با وساطت شبکه معرفان و نظارت والدین به ازدواج های آگاهانه و پایدار منتهی شود.

در پایان مسئولان موسسه تبیان با ارایه گزارشی از عملکرد طرح و تعاملات نهادهای خصوصی و دستگاه های دولتی با این طرح ملی بیان داشتند: اجرای این طرح ملی به امر مهم آموزش، مشاوره و معرفین ازدواج منجر می شود، تعامل و همکاری شورای فرهنگ عمومی استان ها در راه اندازی شبکه واسطین، شبکه راستی آزمایی و شبکه مشاوران می تواند در پیشرفت این طرح ملی بسیار موثر باشد.