تبیان، دستیار زندگی
انسان های خودشیفته به صورت تک بعدی رفتار و به اشتباه خود را مهمتر و برتر از دیگران تصور می کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خودشیفتگی را از خود دور کنیم

خودشیفتگی


جعفر بای  روان شناس و آسیب شناس خانواده در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: اختلال خودشیفتگی دشواری های زیادی در روابط  بین فردی  ایجاد می کند.
وی ضمن بررسی سیر تاریخی زندگی بشر و چگونگی اصالت بخشیدن به ابعاد مختلف وجودی آن ها گفت: اندیشه غالب امروزی توجه ویژه به جسم دارد و با قافل شدن از روح به ظاهر بیش از حد توجه می کند. همچنین این رفتار در مراتب بالاتر خودشیفتگی را در پی خواهد داشت.
این روان شناس و آسیب شناس خانواده افزود: انسان های خودشیفته به صورت تک بعدی  رفتار می کنند و به اشتباه خود را مهمتر و برتر از دیگر افراد تصور کرده و عزت و احترام  تام را از اطرافیان خواهانند.
وی در ادامه گفت: جهانبینی یک انسان خودشیفته بر محور خود است. البته دوست داشتن خویش ویژگی مطلوبی است اما زیاده روی  درآن در کنار بروز اختلال خودشیفتگی مشکلات رفتاری  و روابط اجتماعی شکننده ای را در مسائل بین فردی به وجود می آورد.
بای در پایان تصریح کرد: برای درمان خودشیفتگی در مرحله اول باید خود فرد با پذیرش خودشیفته بودن از رفتار ها و عملکردهای خود دست بردارد و به دیگران اجازه نقد خویش را بدهد و با قبول عیب های خود گامی در جهت شناخت شخصیت واقعی خویش بردارد.
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.