تبیان، دستیار زندگی
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس،رویترز به نقل از مقامات شرکت ژوهای ژنرونگ چین، نوشت این شرکت یک مدیر ارشد تجاری را به ریاست این شرکت منصوب کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سرپرست شرکت چینی آغازکننده مبادلات نفتی با ایران تغییر کرد

مبادلات نفتی چین با ایران

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس،رویترز به نقل از مقامات شرکت ژوهای ژنرونگ چین، نوشت این شرکت یک مدیر ارشد تجاری را به ریاست این شرکت منصوب کرد.

شرکت ژوهای ژنرونگ، شرکت چینی است که تجارت نفتی ایران به چین را آغاز کرده است.

به گفته مقامات آگاه، لی یومین که در سال 1996 به فاصله کمی پس از تاسیس این شرکت به عنوان نخستین شغل غیردانشگاهی به شرکت ژوهای ژنرونگ پیوسته است در ماه ژوئن با ژانگ دونگوآن که بازنشسته شده است، جایگزین شد.

شرکت ژوهای ژنرونگ به علت برنامه کابینه دولت چین برای ادغام شرکت‌های دولتی، اکنون شعبه‌ای از گروه نام وانگ مستقر در شبه جزیره ماکائو است.

خانم لی توسط یانگ گینگلانگ، موسس شرکت ژوهای ژنرونگ و آغازکننده مبادلات نفتی تهران و پکن در این شرکت به کار گرفته شده است.

در اآن زمان، ایران در برابر سلاح‌های دریافتی از چین در جریان جنگ تحمیلی، به این کشور نفت می‌فروخت. شرکت ژوهای ژنرونگ هنوز عمدتا برای خرید نفت ایران به کار گرفته می‌شود.

خانم لی از زمان پیوستن به این شرکت در بخش نفت فعالیت دارد که اکنون از ایران حدود 240 هزار بشکه در روز نفت می‌خرد. وی از زمان حضور در این شرکت ریاست این بخش را به عهده داشته است.

پس از اینکه این شرکت با گروه نام وانگ ادغام شدند واحدهای تجاری تحت نظر ژوهای ژنرونگ، تیانجین ژنرونگ و تیانبائو پترولیوم نیز به شعبات زیر مجموعه این گروه تبدیل شدند.

تیانجین ژنرونگ نیز که با این مبادلات نفتی دارد، بر سوخت‌های پالایش شده نظیر نفت کوره و محصولات پتروشیمی تمرکز دارد.


Fars News Agency

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .