تبیان، دستیار زندگی
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بخش های تولیدی در همه حوزه های اقتصادی شامل صنعت، معدن، کشاورزی و تجارت برای دولت مهم محسوب می شوند، گفت: رویکرد دولت حمایت از تولید است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رویکرد دولت حمایت از تولید است

حمایت از تولید

به گزاش خبرنگار مهر، محمدرضا فیاض که در راس هیئتی به سمنان سفر کرده است صبح چهارشنبه در دیدار با استاندار سمنان به میزبانی دفتر وی، ضمن اشاره به ضرورت حمایت از تولید با بهره گیری از کمیته های رفع موانع تولید در استان ها به مثابه یکی از سیاست های مهم دولت یازدهم، ابراز داشت: دولت به دنبال رواج و رونق تولیدات ملی است.

وی افزود: تولید از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که معتقدیم می تواند یکی از ارکان مقابله با رکود باشد لذا دولت تلاش کرده تا با اتخاذ تدابیری، بخش صنعت و معدن را در کشور به پویایی برساند.

تسهیلات رفع موانع تولید پرداخت می شود

معاون توسعه مدیریت و امور استان های وزیر صنعت، با بیان اینکه ما معتقدیم با اتخاذ سیاست های حمایتی از تولید می توانیم تولید در استان‌ها را رونق دهیم، گفت: اختصاص تسهیلات رونق تولید یکی از مواردی است که در کارگروه های رفع موانع تولید مورد بررسی قرار می گیرد و دولت می‌کوشد تا مشکلات نقدینگی واحدهای تولیدی را از این طریق برطرف سازد.

فیاض با بیان اینکه بر طبق گزارش های ارائه شده، جلسات کارگروه رفع موانع تولید در استان سمنان به خوبی و مستمر برگزار می شود، ابراز داشت: این استان دارای قابلیت‌های صنعتی و معدنی قابل توجهی است که باید نگاه ویژه ای به این دیار داشت.

وی افزود: مشکلات واحدهای تولیدی این استان با همکاری مشترک دستگاه‌های ذی‌ربط باید برطرف شود.

ثبت نام ۲۰۲۵واحد صنعتی کشور در سامانه بهین یاب

استاندار سمنان نیز در این دیدار با اشاره به جدیت این نهاد در برگزاری جلسات کارگروه رفع موانع تولید، گفت: بیش از ۲۵نشست کارگروه رفع موانع تولید از ابتدای سال تا کنون در استان برگزار شده که طی این جلسات دو هزار و ٢٥ واحد تولیدی و صنعتی در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده و از این تعداد با بررسی شرایط و مشکلات واحدها، ٥٩٩ واحد تولیدی به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند.

محمدرضا خباز با بیان اینکه از مجموع ٥٩٩ واحد معرفی شده به بانک ها، ٢٥٠ واحد مرتبط با وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند و مابقی در بخش های کشاورزی و ... فعالیت دارند، ابراز داشت: با پرداخت تسهیلاتی بالغ بر دو هزار و ۷۲۹ میلیارد ریال، برای فعالیت دوباره واحدهای مرتبط با بخش صنعت استان برای، سه هزار ٥٦٩ نفر ایجاد اشتغال می شود.

وی افزود: استان سمنان تا رتبه نخست کشوری پرداخت تسهیلات رونق تولید و رفع مشکلات واحدها فاصله چندانی ندارد لذا این امر اهتمام ویژه مسئولان و اعضای کارگروه رفع موانع تولید را می طلبد.

برخی مقررات تولید دست و پا گیر هستند

استاندار سمنان همچنین با تاکید بر اینکه برخی مقررات تولید دست و پا گیر هستند، گفت: بررسی شرایط تسهیل و تفسیر قانون به نفع تولید یکی از اهداف و وظایف ستاد رفع موانع تولید است اما قوانین دست و پاگیر باید از جلوی پای تولید برداشته شوند.

خباز با بیان اینکه قریب به ۱۴درصد از واحدهای صنعتی ثبت نام شده در سامانه بهین یاب تسهیلات دریافت کرده اند، گفت: از دو هزار واحد صنعتی ۲۲۴ واحد توانسته اند تسهیلات رفع موانع تولید را دریافت کنند اما قوانین و مقررات دست و پاگیر در برخی موارد امکان صادرات و تولید را از کارخانجات می گیرد.

وی در پایان به پرونده های ثبت نامی برای دریافت تسهیلات رونق وتولید در بخش کشاورزی نیز اشاره کرد و افزود: پرونده ١٩٩ شرکت تولیدی بخش کشاورزی استان بررسی و با پرداخت تسهیلات بیش از ٢٩٣ میلیارد ریال به این واحدها موافقت شده است که با فعال شدن این واحدها برای ٥٣٢ نفر شغل جدید ایجاد می شود.خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .