تبیان، دستیار زندگی
شاید این رنگ شما را یاد یونیفرم های مدرسه یا کاری بیندازد. برای همین بسیاری از خانم ها و آقایان از این رنگ خوششان نمی آید. اما شما با ست کردن درست این رنگ می توانید از پوشیدن آن لذت ببرید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اصول ست کردن لباس با رنگ آبی

شاید این رنگ شما را یاد یونیفرم های مدرسه یا کاری بیندازد. برای همین بسیاری از خانم ها و آقایان از این رنگ خوششان نمی آید. اما شما با ست کردن درست این رنگ می توانید از پوشیدن آن لذت ببرید.

فرآوری: لیلا عشقی - بخش زیبایی تبیان
ست لباس ابی

آبی رنگ مورد علاقه بسیاری از مردم و محبوب ترین رنگ در بین مردان است. این رنگ احساس آرامش را به ذهن می آورد و معمولاً نشانگر صلح، امنیت و نظم است. همچنین این رنگ می تواند احساس غم، درون گرایی یا گوشه گیری را در بعضی افراد به وجود آورد و با نگاه کردن به آن به انسان احساس افسردگی، ترس و جدا شدن از دنیای بیرون، دست می دهد.
طیف های گوناگون رنگ آبی تاثیرات متفاوتی بر بیننده دارند. آبی آسمانی با میزان استفاده اکسیژن بدن در ارتباط است. رنگ آبی روشن به شدت خاصیت گندزدایی و میکروب کشی داشته و بدن انسان به کمک این رنگ می تواند تمام ناراحتی  َهای روحی، افسردگی و بیماری های ذهنی را از بین ببرد. آبی  روشن یادآور آسمان و رنگ صلح و آرامش بوده و نشانه فرد صادق، درست کار و وفادار و نشان دهنده قدرت بالای تجسم و شهود است.
تابش رنگ لاجوردی می تواند کبودی، کک و مک، آبله ،جوش، آکنه و 6 را از بین ببرد. علاه بر اینها رنگ لاجوردی خاصیت سکون و آرامش بخشی بسیاری دارد، اما باید توجه داشت که استفاده زیاد از رنگ لاجوردی می تواند بی مسئولیتی و بی قیدی در فرد ایجاد نماید. همچنین آبی لاجوردی گرفتگی عضله و اضطراب را برطرف می کند.

برای ایجاد هماهنگی بین لباس آبی و لباس های دیگر می توان از رنگ های مکمل استفاده کرد. نارنجی رنگ مکمل آبی است و زمانی که کنار آن قرار می گیرد از سرمای آبی کاسته و شور و هیجان را به آن اضافه می کند.

آبی نیلی تنها رنگی است که با انرژی فوق العاده خود تمامی بدن را تحت پوشش قرار می دهد. رنگ نیلی خاصیت آرام بخشی بسیار قوی دارد و در رفع و درمان تب های شدید بسیار موثر است.
سرمه ای روشن طیف غلیظ و تیره آبی است و بهترین انرژی را در رفع بحران ها و ناراحتی های روحی دارد. سرمه ای روشن روح نشاط و سرزندگی را به انسان تزریق می کند و میکروب را از بدن دفع می کند. این رنگ در حفظ سلامتی پوست بسیار مفید است و در رفع خستگی های جسمانی و بیماری های گوش نیز موثر است.
پوشیدن لباس های روشن باعث می شود شخص انرژی مثبت را انتقال دهد و عشق و بالندگی را به اطراف خود پخش کند. آبی رنگ آسمان و دریاست و لباس های آبی آرامش را القاء می کنند. اگر شما یک پیراهن یا روسری آبی روشن بپوشید، جوان و پرانرژی به نظر می آیید. به همین دلیل است که از این رنگ در طراحی لباس های ورزشی زیاد استفاده می شود. همچنین استفاده از رنگ های روشن باعث افزایش روحیه و ایجاد حالت شادابی، به ویژه پس از روزهای غمگین زمستان می شود.
متخصص  طراحی لباس رنگ هایی را کنار هم می چیند که با هم هماهنگ باشند چون هماهنگی در رنگ لباس می تواند تصویر بهتری از شخص نشان دهد.

ترکیب رنگ صورتی با آبی پودری ظاهر جوان تر، زیباتر و زنانه تری ارائه می دهد. می توانید یک ژاکت صورتی با یک تاپ آبی راه راه و یا یک تی شرت صورتی با شلوار جین آبی ست شود

آبی پررنگ نشانه وقار است بنابراین گوشواره ها و گردنبندهایی از این رنگ شخص را سنگین تر جلوه می دهد. آبی نشانه نظافت و پاکیزگی نیز هست، به همین دلیل است که بسیاری از دندانپزشکان و کادر بهداشتی از این رنگ در لباس هایشان استفاده می کنند.
برای ایجاد هماهنگی بین لباس آبی و لباس های دیگر می توان از رنگ های مکمل استفاده کرد. نارنجی رنگ مکمل آبی است و زمانی که کنار آن قرار می گیرد از سرمای آبی کاسته و شور و هیجان را به آن اضافه می کند. همچنین استفاده از رنگ بنفش یا قهوه ای در کنار آبی برای کسانی مناسب است که به رنگ های گرم و زنده علاقه نداشته و در عین حال می خواهند از سردی لباس های خود کم کنند.
آبی های تیره معمولا با رنگ های تیره تر ست می شوند. در ضمن این رنگ را باید امتحان کنید که ببینید آیا برای شما مناسب است یا خیر.
در هر صورت آبی های تیره را با سفید هرگز ست نکنید.
رنگ آبی با سفید، مشکی، آبی، سبز، بنفش و نارنجی هماهنگ می شود. رنگ مکمل آبی، نارنجی است و قرار گرفتن این دو رنگ در کنار هم نارنجی را تشدید می کند. دقت کنید آبی را با زرد و قرمز ست نکنید، فقط در صورتی می توانید ست کنید که قرمزتان به بنفش و زردتان به سبز نزدیک باشد.
ترکیب رنگ صورتی با آبی پودری ظاهر جوان تر، زیباتر و زنانه تری ارائه می دهد. می توانید یک ژاکت صورتی با یک تاپ آبی راه راه و یا یک تی شرت صورتی با شلوار جین آبی ست شود.منبع : پرشین وی ، روزنه ، جام جم آنلاین ، با علم
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.