تبیان، دستیار زندگی
رئیس کانون سراسری انبوه سازان با اشاره به آغاز فروش اقساطی 250 هزار واحد مسکونی گفت: خریداران در زمان 10 تا 15 سال می توانند اقساط این واحدها را بپردازند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فروش اقساطی خانه/ بازپرداخت10 تا 15 ساله

رئیس کانون سراسری انبوه سازان با اشاره به آغاز فروش اقساطی 250 هزار واحد مسکونی گفت: خریداران در زمان 10 تا 15 سال می توانند اقساط این واحدها را بپردازند.

بخش اقتصاد تبیان

خانه

جمشید برزگر در نشستی خبری با اشاره به آخرین وضعیت اجرای طرح مسکن قسطی گفت: این طرح را به بانک مسکن ارائه داده ایم و قرار بر این است که پس از تصویب نهایی مجدد به ما ارجاع داده شود، اما هنوز بانک مسکن جوابی در این خصوص ارایه نکرده است.

وی با اشاره به اینکه بانک مسکن با تضمین 150 میلیون تومانی، این طرح را برای اجرا به شعب ابلاغ کرده است، گفت: بانک مسکن اعلام کرده که دوره اقساط این طرح، پنج ساله بوده و مبلغ بیش از 150 میلیون تومان برای اجرای آن را تضمین نمی کند؛ البته انبوه سازان پیشنهاد اقساط 10 ساله تا 15 ساله را به خریداران می دهند و خریداران می توانند در این دوره زمانی اقساط مسکن را پرداخت کنند.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان مسکن با اشاره به اینکه هفته آینده سامانه جامعی برای طرح مسکن قسطی رونمایی می شود، گفت: در این سامانه اطلاعات مربوط به واحدهای مسکن مهر که قرار است فروش اقساطی شوند، از سراسر کشور جمع آوری شده و خریداران می توانند از آن استفاده کنند.

برزگر با اشاره به پیشنهاد جدیدی به دولت برای مسکن در شهر تهران، گفت: به دولت پیشنهاد داده ایم که 60درصد قیمت خانه را وام بدهد تا مردم واحدهای انبوسازان را خریداری کنند؛ ضمن اینکه حدود 250هزار واحد انبوه سازان نیز، برای طرح مسکن قسطی عرضه می شود که میانگین اقساط این طرح ماهانه یک میلیون و 200 هزار تومان است.

وی با اشاره به مشکل ساخت و ساز در کشور اظهار داشت: در طول سال های گذشته رکود مسکن، ساخت و ساز را به شدت کاهش داده است و هر سال تعداد صدور پروانه های ساختمانی کاهش می یابد؛ البته افزایش هزینه خدمات از جمله موانعی است که ساخت و ساز را در کشور با مشکل مواجه کرده؛ به طوری که خرید انشعاب به یک میلیون و 500هزار تومان رسیده است.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان با تاکید بر اینکه با افزایش هزینه ها، قدرت خریدی برای مردم باقی نمی ماند، گفت: هزینه های نظام مهندسی، هر ساله افزایش پیدا می کند در حالی که ما خدمات زیادی از آنها دریافت نمی کنیم.


منبع: مهر