تبیان، دستیار زندگی
باخانمان»، «پولینا،چشم و چراغ کوهپایه» و «ماجراجوی جوان» به چاپ جدید رسیدند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بازنشر سه اثر محمدقاضی برای نوجوانان امروز

«باخانمان»، «پولینا،چشم و چراغ کوهپایه» و «ماجراجوی جوان»  به چاپ جدید رسیدند.

بخش کتاب و کتابخوانی تبیان

ازنشر سه اثر محمدقاضی برای نوجوانان امروز

نسل جدید مخاطبان گروه های سنی راهنمایی و دبیرستان تابستان امسال می توانند سه اثر برجسته  ادبیات جهان را با ترجمه  زنده یاد محمدقاضی، مترجم شهیر ایرانی بخوانند؛ آثاری که طی سال های گذشته بارها عرضه شده بود، اما این بار با ویرایشی جدید و به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بار دیگر به کتابفروشی ها آمده اند.
 
«باخانمان» اثر ماندگار «هکتور مالو» سرگذشت دختری به نام پرین است که با پدر و مادر خود از یونان به طرف ماروکور برای دیدن پدر بزرگ خود حرکت می کند، اما در بین راه آن ها را از دست می دهد.
 
«پولینا، چشم و چراغ کوهپایه» رمان محبوب نوجوانان دهه  60 همچنان اثری خواندنی است. «آناماریا ماتوته» نویسنده  این کتاب داستان دختری را روایت کرده که برای بهبود بیماری اش به ییلاق می رود و با پسرکی همسن و سال خود که به طور مادرزادی نابیناست، آشنا می شود و به شیوه ای ابتکاری به آموزش پسر می پردازد.
 
«ماجراجوی جوان» نیز داستان زندگی پسری پرتغالی است که در تضاد با همسن و سال های خود در صدد کشف دنیایی بهتر است و به همین دلیل از سوی معلمش لقب ماجراجو را می گیرد. نویسنده ی این اثر «ژاک سرون» است.
 
اما آنچه این سه اثر را خواندنی تر می کند، حضور «محمدقاضی» به عنوان مترجم است. این مترجم صاحب نام به فراخور ترجمه آثار کلاسیک و پراهمیت دنیا برای بزرگسالان، در این سه کتاب نوجوان نیز توانسته دریچه  جدیدی از ادبیات جهان را پیش روی مخاطبان کم سن و سال تر باز کند.
 
انتشارات کانون که از سال گذشته تصمیم به بازتولید کتاب های موثر خود برای مخاطبان تمام گروه های سنی داشت، این آثار محمد قاضی را نیز با ویرایش جدید و به تازگی وارد بازار نشر کرده است.
 
این کتاب ها نخستین بار در سال های 52 تا 56 منتشر شده بودند.


منبع: ایبنا