تبیان، دستیار زندگی
در چنین شرایطی که دشمن به دنبال ترویج اسلام های قلابی است باید به دنبال ترویج اسلام ناب و فضائل و مناقب اهل بیت(علیهم السلام) باشیم و جلوی سوء استفاده ها و خرافات را بگیریم و لازمه این مساله توجه و تبیین مساله غدیر است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آیت الله مجتهد شبستری: تشیع لندنی و تسنن آمریکایی در اثر انحراف از ولایت است

آیت الله شبستری

تبیان به نقل از گزارش خبرگزاری اهل بیت(علیهم السلام) ابنا آیت الله محسن مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در تبریز ظهر امروز در جلسه ستاد غدیر استان، اظهار داشت: تمام جامعه شناسان و روانکاوان بر این اصل متفق اند که در جامعه علاوه از وجود قوانین خوب و دقیق باید مجری و ناظری قوی داشته باشد تا ضامن اجرای آن قوانین باشد.

وی افزود: خدای متعال در کنار نزول قرآن کریم به عنوان قانون زندگی بشر، اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) را نیز فرستاده است تا این کتاب و قانون الهی را تبیین و اجرا نمایند.

بعد از وجود نازنین پیامبر اکرم(علیهم السلام)، کسی باید جانشین آن حضرت باشد که با شخصیت و خصوصیات ایشان سنخیت داشته باشد و در روز غدیر خم مصداق این جانشین مشخص گردید، اما حق این امام عزیز که از هر جهت تالی تلو پیامبر اکرم(علیهم السلام) بود، غصب شد، اما ما مفتخریم که پیرو اسلام ناب و تشیع هستیم.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام) گفت: بسیاری از علمای اهل سنت، مطالب بسیاری در فضیلت ها و کرامت های حضرت امیرالمومنین امام علی(علیه السلام) نقل کرده اند و گفته اند که داناترین، فاضل ترین، متقی ترین و شجاع ترین مرد اسلام است.

آیت الله مجتهد شبستری اضافه کرد: بعد از وجود نازنین پیامبر اکرم(علیهم السلام)، کسی باید جانشین آن حضرت باشد که با شخصیت و خصوصیات ایشان سنخیت داشته باشد و در روز غدیر خم مصداق این جانشین مشخص گردید، اما حق این امام عزیز که از هر جهت تالی تلو پیامبر اکرم(علیهم السلام) بود، غصب شد، اما ما مفتخریم که پیرو اسلام ناب و تشیع هستیم.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام) با بیان اینکه ولایت فقیه ادامه رهبری پیامبر عظیم الشان اسلام و اهل بیت(علیهم السلام) است، افزودند: ولایت فقیه تالی تلو ولایت پیامبر بوده و باید از این جایگاه به عظمت یاد شود.

امام جمعه تبریز گفت: مقام معظم رهبری جهت وحدت شیعه و سنی دستور به تشکیل دو مجمع به نام های مجمع تقریب مذاهب اسلام و مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام) فرمودند.

آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به تشکیل تشیع لندنی و تسنن آمریکایی با حمایت آمریکا و انگلیس، افزود: تشکیل تشیع لندنی و تسنن آمریکایی یا همان وهابیت در اثر انحراف از ولایت ایجاد شده اند و اگر به آن ها مهلت داده شود تیشه به ریشه دین نبی اکرم(صلی الله و علیه وآله) خواهند زد.

وی تصریح کرد: این تشیع لندنی و جریان شیرازی ها تبدیل به مصیبت عظمی شده است، این تشیع لندنی در حال ترویج خرافات و مسائل انحرافی و پوچ و بی پایه هستند و بعضی از افراد کوته فکر از این ها تقلید می کنند و انگلیس خبیث نیز به طور کامل از این جریان حمایت مالی و معنوی می کند و باید بساط این جریان برچیده شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: در چنین شرایطی که دشمن به دنبال ترویج اسلام های قلابی است باید به دنبال ترویج اسلام ناب و فضائل و مناقب اهل بیت(علیهم السلام) باشیم و جلوی سوء استفاده ها و خرافات را بگیریم و لازمه این مساله توجه و تبیین مساله غدیر است.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام)، افزود: مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام) فعالیت بین المللی داشته و در ده ها کشور جهان فعالیت دارد. اما ستاد غدیر نیز باید بیش از پیش فعال تر شود.

وی گفت: در صورتی که علمای زیادی در راه اعتلای اسلام ناب و مکتب اهل بیت(علیهم السلام) به شهادت رسیده اند آیا نباید ما به میدان بیاییم و از اسلام ناب و مذهب علوی دفاع کنیم؟! خون هزاران عالم و مجاهد مسلمان در این راه ریخته شده است و به عنوان امانتی در دست ماست که باید در سلامت تمام این امانت را به دست آیندگان بسپاریم.

در چنین شرایطی که دشمن به دنبال ترویج اسلام های قلابی است باید به دنبال ترویج اسلام ناب و فضائل و مناقب اهل بیت(علیهم السلام) باشیم و جلوی سوء استفاده ها و خرافات را بگیریم و لازمه این مساله توجه و تبیین مساله غدیر است.

نماینده رهبر انقلاب در استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: ایجاد دهه های عزاداری انحراف است و باید از این کارها جلوگیری کرد باید از ظرفیت غدیر نهایت استفاده را کرد و اسلام ناب و ولایت فقیه را تبیین کرد چرا که اولین هدف دشمن جهت تضعیف اسلام، تضعیف ستون اسلام یعنی ولایت فقیه است که به صورت شبانه روز با استفاده از ماهواره ها، فضای مجازی و نشریات و شبکه های اجتماعی صورت می گیرد.


منبع:
خبرگزاری اهل بیت (علیهم السلام) - ابنا - اخبار شیعیان و تشیع

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .