تبیان، دستیار زندگی
تبیان به نقل از گزارش خبرنگار مهر، فهرست اسامی حافظان کل قرآن مجید (دیپلم و غیردیپلم) و کارشناسان رسمی علوم قرآنی که در کنکور ارشد ۹۵ شرکت کرده و حائز شرایط هستند، اعلام شده است و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش اسامی را مشاهده کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آزمون صحت حفظ قرآن مجید برای داوطلبان کنکور ارشد برگزار می شود

آزمون صحت حفظ قرآن مجید

تبیان به نقل از گزارش خبرنگار مهر، فهرست اسامی حافظان کل قرآن مجید (دیپلم و غیردیپلم) و کارشناسان رسمی علوم قرآنی که در کنکور ارشد ۹۵ شرکت کرده و حائز شرایط هستند، اعلام شده است و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش اسامی را مشاهده کنند.

زمان برگزاری آزمون صحت حفظ از روز دوشنبه ۸ تا جمعه ۱۲ شهریورماه ۹۵ است. داوطلبان معرفی شده می توانند جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون و آگاهی از زمان و مکان برگزاری این آزمون از روز چهار‌شنبه ۳ تا جمعه ۵ شهریورماه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

مواد آزمون صحت حفظ شامل : ۱۰ سوال از کل قرآن کریم (هر سه جزء یک سوال به صورت شفاهی)، آزمون تلاوت شامل نکات تجویدی، وقف و ابتدا، صوت و لحن، مفاهیم است.

رعایت موارد اعلام شده از سوی سازمان سنجش برای این دسته از داوطلبان الزامی است.

الف) براساس مصوبه جلسه ۵۷۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی آن دسته از حافظان دیپلم، غیردیپلم و لیسانس علوم قرآنی که دارای یکی از مدارج به شرح جدول هستند از شرکت در آزمون صحت حفظ معاف خواهند بود.

بنابراین به منظور استفاده از هرگونه مزایای قانونی مربوط به حافظان قرآن، چنانچه داوطلب دارای یکی از مدارک تخصصی فوق به امضای رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است با ارائه اصل و تصویر مدرک در روز آزمون از شرکت در آزمون صحت حفظ معاف خواهد بود.

۱- حافظان دیپلم و زیردیپلم که از آزمون صحت حفظ معاف هستند برای صدور مدرک کارشناسی، لازم است تا تاریخ ۳۰ مرداد ۹۵ مدارک لازم را به آدرس سازمان سنجش آموزش کشور، صندوق پستی ۴۳۷۸/۱۵۸۷۵ حوزه معاونت فنی و آماری سازمان  ارسال کنند.

مدارک لازم شامل تصویر شناسنامه و کارت ملی، ۲ قطعه عکس۴*۳ تمام رخ، تهیه شده در سال جاری، تصویر مدرک تخصصی صحت حفظ که در دفاتر اسناد رسمی برابر اصل شده باشد است.

۲- حافظان دارای مدرک کارشناسی رسمی علوم قرآنی که از آزمون صحت حفظ معاف هستند برای استفاده از تسهیلات لازم است تا تاریخ ۳۰ مرداد ۹۵ مدارک لازم را به آدرس سازمان سنجش آموزش کشور، صندوق پستی ۴۳۷۸/۱۵۸۷۵ حوزه معاونت فنی و آماری سازمان ارسال کنند.

مدارک لازم شامل تصویر مدرک کارشناسی رسمی علوم قرآنی با گرایشهای علوم قرآن مجید، تفسیر قرآن مجید، فنون قرائت مجید، تلاوت و کتابت قرآن مجید، تربیت معلم قرآن و تربیت مربی عقیدتی سیاسی ، الهیات و معارف اسلامی با گرایش علوم قرآن و حدیث و تصویر مدرک تخصصی صحت حفظ که در دفاتر اسناد رسمی برابر اصل شده باشد، است.

فهرست رشته‌ ها و دانشگاه های انتخابی در مجموعه امتحانی الهیات و معارف اسلامی ( کد رشته ۱۱۱۱) در دفترچه شماره ۲ آزمون کارشناسی ارشد قابل مشاهده و بهره برداری است.

ب) حافظان دارای مدرک کارشناسی رسمی علوم قرآنی با گرایش های اعلام شده در بند ۲- ( اسامی اعلام شده در سایت سازمان سنجش) که از آزمون صحت حفظ معاف نیستند باید تصویر مدرک کارشناسی رسمی خود را تا تاریخ ‌شنبه ۳۰ مرداد ۹۵ به نمابر ۸۸۹۲۲۲۳۷-۰۲۱ فاکس کنند.

تذکر: همراه داشتن اصل و تصویر مدرک کارشناسی مورد تایید در روز آزمون الزامی است.

دارندگان دیگر مدارک کارشناسی غیر علوم قرآنی حق استفاده از این تسهیلات را ندارند.

حافظان کل قرآن مجید که در سالهای گذشته از تسهیلات قانون اعطای مدرک کارشناسی و بالاتر استفاده کرده اند، حق استفاده مجدد از این تسهیلات را  نخواهند داشت.


منبع:
خبرگزاری مهر
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .