تبیان، دستیار زندگی
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از ورود 200 دستگاه خودرو هیوندااکسنت که دارای استاندارد یورو 5 هستند به ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ورود 200 تاکسی یورو 5 به تهران و خروج 3000 تاکسی فرسوده 

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از ورود 200 دستگاه خودرو هیوندااکسنت که دارای استاندارد یورو 5 هستند به ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد.

بخش اجتماعی تبیان
تاکسی یورو 5

میثم مظفر صبح امروز در آئین رونمایی از ناوگان شرکت آتیه تاکسی با بیان اینکه ارتقای کیفیت تاکسی‌ها در دستور کار قرار دارد، گفت: اگر نتوانیم در حوزه ارتقای کیفیت تاکسی گام بزرگی برداریم، قطعا سایر اقدامات چشمگیر نخواهند بود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 17 هزار تاکسی فرسوده در شهر تهران وجود دارد که از این میان 6300 دستگاه متعلق به خودرو پیکان است گفت: محاسبات نشان می‌دهد که هر خودروی پیکان روزانه 10 کیلوگرم و سالانه 3600 کیلوگرم ذرات آلاینده تولید می‌کند که می‌توان گفت به ازای فعالیت هر تاکسی پیکان سالانه 23 تن آلایندگی تولید می‌شود.
مظفر با بیان اینکه عزم جدی برای حذف 6300 پیکان فرسوده داریم، گفت: هر خودروی مدرنی که وارد می شود الزاما یک پیکان اسقاط می‌شود و این اقدام اثر مثبتی نیز در کاهش مصرف سوخت داشته است. چرا که در حال حاضر 800 دستگاه خودروی مدرن با مدل شرکت – مالکیتی در سیستم حمل و نقل عمومی قرار دارد که اگر این تعداد خودروهای مدرن را به 2000 دستگاه برسانیم 2000 پیکان از رده خارج می‌شود و 120 میلیارد ریال نیز صرفه جویی در سوخت انجام می‌شود که این مهم در دستورکار قرار دارد.
مظفر با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 1151 دستگاه تاکسی نوسازی و 3134 خودروی فرسوده اسقاط شده‌اند گفت: 2000 دستگاه جدید تا چند هفته آینده تحویل تاکسیران‌ها می‌شوند.
وی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان داده آلایندگی 66 دستگاه پیکان معادل یک تاکسی دارای استاندارد یورو 5 است گفت: شرکت آتیه تاکسی شرکت سهامی خاص است که زیر نظر بانک ملت فعالیت می‌کند که بنا به تفاهم نامه 3000 دستگاه خودرو جدید نیز به سرعت وارد چرخ خواهد کرد.منبع:ایسنا