تبیان، دستیار زندگی
به مناسبت بیستمین سالگرد شهادت سردار شهید «محمدحسن نظرنژاد» فرمانده عملیات قرارگاه ثامن الائمه (ع) و لشکر 5 نصر برای اولین بار دو تصویر از این شهید عالی قدر منتشر می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«بابا نظر» رسانه ای می شود

به مناسبت بیستمین سالگرد شهادت سردار شهید «محمدحسن نظرنژاد» فرمانده عملیات قرارگاه ثامن الائمه (ع) و لشکر 5 نصر برای اولین بار دو تصویر از این شهید عالی قدر منتشر می شود.

بخش فرهنگ پایداری تبیان
بابانظر

به مناسبت سالگرد شهادت سردار جانباز شهید محمدحسن نظرنژاد ضمن انتشار دو تصویر منتشرنشده از این فرمانده دلاور خراسانی به فرازی از وصیت نامه این شهید والامقام اشاره خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که بابا نظر تقریباً جزو اولین کسانی بود که به جبهه رفت و جزو آخرین نفراتی بود که از جبهه بازگشت.

بابا نظر در سال 1370 از منطقه بازگشت و در لشکر 5 نصر به عنوان معاونت عملیات با تمام جراحاتی که داشت مشغول به خدمت شد؛ تا اینکه در همان مکانی که اولین حضورش در جنگ را رقم زد، یعنی کردستان (اشنویه) در 1375/5/7 به ندای ارجعی لبیک گفت و به آرزوی دیرینه اش که پیوستن به یاران شهید خود و نوشیدن شهد شیرین شهادت بود، رسید.

بابانظر

در تصویر بالا سردار شهید مهدی قرص حریف سردار شهید نظرنژاد است.

فرازی از وصیت نامه بابا نظر

و اما مادر عزیزم از شما می خواهم که برای این فرزند سراپا گناهکار دعا کنید. چون دعای مادر درباره فرزند موردقبول درگاه خداوند قرار می گیرد چون من در دنیا برای شما کاری نکردم به جز غم و اندوه چیزی دیگر نداشتم.

اما شما برادران و خواهر عزیزم! من برای شما برادر خوبی نبودم؛ آنچه برای شما در دوران زندگی خود داشتم همه آن ها غم و اندوه بود و اگر با شما تند سخن گفتم، امید به بخشش شما دارم؛ چون داغ پدر مرا بسیار رنج داد.

در این چند سال زندگی در دنیای فانی، چیزی را باید با شما در میان بگذارم. من بعد از جنگ چه شب ها که تا صبح ناله کردم، ولی همه شما را بسیار دوست داشتم.

خواهرم! دلم می خواهد که شما برایم و بر مزارم بسیار گریه کنید، چون من گریه کردن را دوست دارم.

دخترهای عزیزم! شما هم برایم گریه کنید. چون در دنیا هیچ وقت نتوانستم از خودم دفاع کنم، چون فکر می کردم دفاع از خودم، اجر کارهایم را باطل می کند و شما برایم گریه کنید

دخترهای عزیزم! شما هم برایم گریه کنید. چون در دنیا هیچ وقت نتوانستم از خودم دفاع کنم، چون فکر می کردم دفاع از خودم، اجر کارهایم را باطل می کند و شما برایم گریه کنید.
چه شب ها که تا صبح از درد ترکش ها زخم ها نخوابیدم و تا صبح ناله کردم.

پسرانم مصطفی و مرتضی در هر فرصت و در کنار مزارم یا جاهای دیگر از مظلومیت جانبازان دفاع کنید چون آن ها 2 بار شهید شدند یا باید بگویم چندین بار شهید شدند و درد و غم آن ها را به جز خداوند تعالی کسی نمی داند.
و اما هر کس به دنیا دل بسته شود نمی تواند آخرت را داشته باشد. چون پیامبر اسلام (ص) فرمودند: دنیا برای مومن زندان است.
فرزندانم باید بگویم که هر کس وظیفه ای دارد اگر آن را انجام ندهد نمی تواند در دنیا و آخرت خوشبخت شود.
فرزندانم دلم می خواهد که هرگز اجازه ندهید کسی غرورتان را بشکند؛ ولی صبور باشید؛ چون صبر از عقل است.
شجاع باش و با دشمنان که به تو و ناموست تجاوز را روا می دارند مبارزه کن.
مومن باش چون شجاعت نمی تواند بدون ایمان باشد.
اگر ثروتی به دست آوردی به فقرا کمک کن چون هر چه کمک کنی خدا به تو عوض آن را می دهد.
در عزای امام حسین (ع) هر چه می توانی گریه کن چون خداوند هر قطره آن را در روز قیامت هزاران پاداش می دهد.


منبع: خبرگزاری دفاع مقدس