تبیان، دستیار زندگی
اوبر نیازمند نقشه ای است که اطلاعات بیشتر و دقیق تری از وضعیت ترافیک و محل سوار و پیاده شدن مسافران دهد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اوبر برای توسعه نقشه‌‌ اختصاصی خود سرمایه‌گذاری می‌ کند

اوبر

اوبر نیازمند نقشه‌‌ای است که اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری از وضعیت ترافیک و محل سوار و پیاده شدن مسافران دهد. اوبر به دنبال گسترش فعالیت‌های خود به مناطق بیشتر و ارائه سرویس‌های متنوع‌تر است به همین دلیل داشتن یک نقشه اختصاصی کمک شایانی به آن خواهد کرد. برایان مک‌کلندون (Brian McClendon) که زمانی سکان‌دار Google Maps بوده و هم اکنون در اوبر فعالیت می‌کند، درباره این تصمیم جدید می‌گوید:

تصمیم اوبر برای سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری روی یک نقشه‌‌‌ اختصاصی در راستای از میان بردن وابستگی به نقشه‌های گوگل است. اوبر هم اکنون در بیشتر نقاط دنیا از از نقشه‌های شرکت گوگل استفاده می‌کند. با توجه به شکوفایی‌های مالی اخیر این شرکت، نیاز به گسترش کسب‌و‌‌کار به خوبی حس می‌شود و لازمه این توسعه در اختیار داشتن یک نقشه دقیق است. اوبر مالک و همکار چند شرکت فعال در عرصه‌ی تکنولوژی‌های نقشه‌برداری است؛ deCarta یکی از شرکت‌های فعال در نقشه‌برداری دقیق و مکان‌یابی بوده که سال گذشته توسط اوبر تصاحب شده است. این شرکت همچنین تکنولوژی استفاده شده در نقشه‌های بینگ مایکروسافت را در اختیار دارد و از ۱۰۰ کارمند مایکروسافت برای جمع‌آوری اطلاعات نقشه‌هایش بهره می‌برد.

مک‌کلندون، نایب رییس تکنولوژی‌های پیشرفته‌ی اوبر، در مورد نقشه‌ها چنین می‌گوید:

مک‌کلدون معتقد است باید به دنبال یک سیستم نقشه‌ی دقیق برای مناطقی از دنیا بود. رسیدن به این هدف به این زودی‌ها میسر نخواهد شد و احتمال می‌رود این نقشه‌ها در ماشین‌های خودران به کار گرفته شوند.زومیت

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .