تبیان، دستیار زندگی
در حالی که اخباری مبنی بر پشتیبانی آیفون ۷ از گواهی IP68 منتشر شده و انتظار می رفت این گوشی در برابر آب مقاوم باشد، اما ظاهرا این محصول در برابر آب کاملا مقاوم نیست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آیفون 7 نسبت به آیفون 6 اس در برابر نفوذ آب مقاوم تر است

آیفون 7

در حالی که اخباری مبنی بر پشتیبانی آیفون ۷ از گواهی IP68 منتشر شده و انتظار می‌رفت این گوشی در برابر آب مقاوم باشد، اما ظاهرا این محصول در برابر آب کاملا مقاوم نیست. در یکی از صفحات وب‌سایت Weibo اطلاعاتی از سوی یکی از منابع نزدیک به کمپانی فاکس‌کان، در مورد آیفون ۷ منتشر شده که بیان می‌دارد دکمه Home این دستگاه نسبت به آیفون ۶ اس در برابر نفوذ آب مقاومت بیشتری دارد. این منبع در ادامه اعلام کرده که آیفون ۷ به اندازه‌ی گوشی‌های دیگری چون سامسونگ گلکسی اس۷ و گلکلسی اس ۷ اج، در برابر آب مقاوم نخواهد بود. دو محصول نام برده شده از سامسونگ گواهی IP68 را دارند و می‌توان این دو گوشی‌هوشمند را به مدت نیم ساعت تا عمق یک و نیم متری آب نگه داشت، بدون اینکه آسیبی به آن‌ها وارد شود.

آنچه در مورد تغییرات صورت گرفته در دکمه Home آیفون ۷ اعلام شده و در بالا نیز به آن اشاره شد، در گزارشی که هفته قبل در مورد دکمه فیزیکی تاچ‌آی‌دی این دستگاه منتشر شده بود همخوانی دارد. به لطف استفاده از الکترومغناطیس، کاربران قادر خواهند بود تا کلیک‌هایی که روی دکمه فیزکی تاچ‌ آی‌دی انجام می‌دهند را نیز حس کنند. شایعه دیگری هم که هفته پیش منتشر شده بود، با اطلاعاتی که امروز در Weibo اعلام شد تایید می‌شود. شایعه یاد شده در مورد رنگ آیفون ۷ بود و بر اساس آن گفته شده که این محصول در رنگ مشکی نیز در دسترس قرار خواهد گرفت. سایر رنگ‌هایی که تا به این لحظه برای آیفون ۷ اعلام شده شامل طلایی و رزگلد می‌شود.

سایر اطلاعاتی که توسط منابع نزدیک به فاکس‌کان در مورد آیفون امسال اپل منتشر شده به این شرح است؛ آیفون ۷ فاقد پورت ۳.۵ میلی‌متری هدفون خواهد بود و دوربین آن نیز بزرگتر شده است. همانطور که احتمالا می‌دانید بر اساس تصاویر و ویدیوهای دیگری که پیش از این در مورد آیفون ۷ منتشر شده نیز بارها به حذف جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون و استفاده از یک دوربین بزرگ‌تر اشاره شده است.

باوجود اینکه هر روز گزارش‌ها و اخبار جدید، شایعات قبلی را بیشتر تایید می‌کنند اما هنوز هم نمی‌توان با اطمینان در این مورد سخن گفت و ظاهر تا روز معرفی رسمی آیفون ۷ باید صبر کنیم تا صحت یا اشتباه بودن این شایعات مشخص شود.زومیت

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .