وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
«سالار عقیلی» چهارمین کنسرت آنلاین را در کشور برگزار می کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کنسرت «سالار عقیلی» آنلاین شنیده می شود

«سالار عقیلی» چهارمین کنسرت آنلاین را در کشور برگزار می کند.

بخش هنری تبیان
 
سالار عقیلی در حال تمرین

روابط عمومی این کنسرت اعلام کرد: ارکستر ملل به رهبری سهراب کاشف و خوانندگی سالار عقیلی، کنسرت آنلاین خود را اوایل هفته آینده با اجرای آثاری از پیمان سلطانی اجرا می کند.

پیمان سلطانی - آهنگساز - درباره اجرای پیش رو گفت: من رهبر دائم ارکستر ملل هستم و قرار بود ارکستر ملل در کنسرت پیش رو با رهبری من روی صحنه برود؛ اما در نیمه های کار به دلایلی، رهبری ارکستر را به سهراب کاشف سپردم.

او ادامه داد:  آثاری که در این مجموعه اجرا می شود، از ساخته های من و شامل دو ژانر «عاشقانه» و «ملی میهنی» است. این دو رپرتوار پیش از این در قالب دو آلبوم مجزا ضبط شده و یکی از آلبوم هایش هم منتشر شده است.

این آهنگساز که آثار ماندگاری در موسیقی ایرانی دارد، درباره برگزاری «کنسرت  آنلاین» و تأثیرش بر فضای موسیقی نیز گفت: کنسرت آنلاین حُسن نخستش برای کسانی است که از پایتخت دورند و نمی توانند شاهد حرکت های جدی موسیقی باشند. همه ی ما می دانیم که اتفاق های جدی در حوزه موسیقی، معمولا در تهران رخ می دهد. پروژه «کنسرت آنلاین» می تواند به کسانی که در شهرستان های دیگر زندگی می کنند این امکان را بدهد که کنسرت های موسیقی را از همان جایی که هستند دنبال کنند.

وی اظهار کرد:  کسانی که در شهرستان هایی مانند بوشهر، خرم آباد، اهواز، زاهدان یا هر جای ایران زندگی می کنند و به کنسرت های موسیقی پایتخت دسترسی آسان ندارند، با کمک کنسرت آنلاین می توانند نقشی به عنوان مخاطب داشته باشند. همچنین درباره برخی خانواده های چهار یا پنج نفره که می خواهند به تماشای کنسرت بیایند، اما توان خرید بلیت های کنسرت را ندارند و نمی توانند هزینه 400 یا 500 هزار تومانی را پرداخت کنند، «کنسرت آنلاین» امکان دیدن کنسرت های موسیقی را با حداقل هزینه به آن ها می دهد.

او ادامه داد: عده ای نیز در خارج از ایران هستند و دوری از وطن، اماکن حضور در کنسرت های داخلی را به آن ها نمی دهد، عده ای هم گرفتاری بسیار دارند و وقت آمدن به کنسرت را ندارند، برخی هم ممکن است بیمار باشند و توان حضور در سالن های کنسرت را نداشته باشند. کنسرت  آنلاین به همه اینان امکان دیدن کنسرت های موسیقی را می دهد.

سلطانی درباره از سرگیری فعالیت های ارکستر ملل پس از شش سال، گفت: ارکستر سمفونیک ملل شش سال است که فعالیتی نداشته و با این اجرا، بار دیگر کارش را از سر می گیرد. ارکستر سمفونیک ملل ترکیبی از ارکستر سازهای سمفونیک و ملی است و اینجا با آواز موسیقی دستگاهی ترکیب می شود.

وی ادامه داد:  ارکستر ملل در اجراهای قبلی با گروه های 130 نفره، 90 نفره و 78 نفره کنسرت های خود را اجرا کرده است؛ اما این بار به دلیل محدودیت بودجه ای که داشتیم، ارکستر حدود 55 نفر خواهد بود. اکنون هم تمرین ها را انجام می دهیم تا برای اجرای 17 مرداد آماده شویم.

این آهنگساز با اشاره به سال هایی که ارکستر ملل فعالیت صحنه ای نداشته است، تاکید کرد: در این سال ها که ارکستر فعالیت اجرایی صحنه ای نداشت، فعالیت ضبط آلبوم را داشته ایم. برای مثال آلبوم «ایران جوان» با آهنگسازی من و صدای شهرام ناظری و آلبوم های «عاشق می شویم» و «میهنم سلام» با این ارکستر ضبط شده است.

کنسرت آنلاین ارکستر ملل به رهبری سهراب کاشف و خوانندگی سالار عقیلی 17 مرداد 1395 از ساعت 20:30 در تالار اندیشه برگزار می شود.

در بخش نخست این کنسرت، قطعه های «عاشقانه» و در بخش دوم قطعه های «ملی  میهنی» از ساخته های پیمان سلطانی اجرا خواهد شد. این دو رپرتوار پیش از این در قالب دو آلبوم مجزا ضبط شده و یکی ازاین آلبوم تحت عنوان «عاشق می شویم» هم منتشر شده است. سهراب کاشف به عنوان رهبر مهمان و علی جعفری پویان به عنوان کنسرت مایستر در این اجرا حضور خواهند داشت.

پیش از این، علیرضا قربانی، حجت اشرف زاده و گروه «دنگ شو» در چارچوب برگزاری کنسرت های آنلاین، در تالار اندیشه حوزه هنری برنامه هایی را اجرا کرده اند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین