سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات مجوزی برای اهانت به بهترین شهروندان این کشور ندارد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : آزاده مرنی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حواشی انتخابات آمریکا

دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات مجوزی برای اهانت به بهترین شهروندان این کشور ندارد. 

بخش سیاست تبیان

انتخابات، نتیجه انتخابات، انتخابات آمریکا، ترامپ، اسلام، مسلمانان آمریکا، حزب، حزب جمهوریخواه

اختلافات بین "مک کین" و "دونالد ترامپ" روز به روز در حال افزایش است به طوری که "جان مک کین" اخیرا گفت است : که دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات مجوزی برای اهانت به بهترین شهروندان این کشور ندارد. ترامپ به خاطر اظهاراتش پس از سخنرانی خضر خان، پدر همایون خان در همایش ملی حزب دموکرات مورد انتقاد قرار می گیرد.

خضر خان در آن همایش درباره میهن پرستی مسلمانان در آمریکا صحبت کرد و گفت که پسرش آرزوی وکیل نظامی شدن را کنار گذاشت. او گفت که اگر تصمیم با دونالد ترامپ بود، پسرش هرگز در آمریکا نمی بود و از ترامپ پرسید: سوال من این است که آیا شما اصلا قانون اساسی آمریکا را خوانده اید؟

غزاله خان، مادر همایون خان، حین این سخنرانی کنار همسرش ایستاده بود اما پشت تریبون نرفت. ترامپ بعدا به تمسخر گفت که شاید او به عنوان یک زن مسلمان اجازه نداشته حرف بزند. دموکرات ها و خانواده خان از جمهوری خواهان خواسته اند، ترامپ را محکوم کنند.

سال انتخابات باشد یا نباشد، این انجمن تمسخر اعضای خانواده های ستاره طلایی را تحمل نمی کند.

خضر خان که متولد پاکستان است، در گفت وگو با بی.بی.سی گفت که ترامپ نمی تواند به زنان، قضات و حتی اعضای حزب خود اهانت کند و انتظار واکنش انتقادآمیز را نداشته باشد و مک کین از خانواده خان به خاطر مهاجرت به آمریکا قدردانی کرد و افزود: آمریکا به خاطر شما جای بهتری است البته سناتور جان مک کین، از چهره های اصلی حزب جمهوریخواه است که همواره معتقد است : اظهارات آقای ترامپ بیانگر نگرش این حزب نیست و این جریان نشانگر اختلاف نظر شدید مک کین و ترامپ است.

او خاطرنشان کرد: نمی توانم به اندازه کافی بر اختلاف نظر خودم با اظهارات ترامپ تأکید کنم. امیدوارم آمریکایی ها متوجه باشند که آن اظهارات نمایانگر رویکرد حزب جمهوری خواه، مقام ها یا نامزدهای آن نیست.

در همین حال، لیندزی گراهام، سناتور جمهوری خواه که در مرحله مقدماتی رقیب ترامپ بود، گفت: حتی اگر بگوییم این اظهارات غیرقابل قبول است هم خیلی کم گفته ایم.

رئیس مجلس نمایندگان از حزب جمهوری خواه هم هرگونه انتقادی از مسلمانان آمریکایی که به کشورشان خدمت کرده اند را محکوم کرد اما از ترامپ نام نبرد.

فرماندار اوهایو (جان کیسیک) و دیگر رقیب ترامپ در مرحله مقدماتی اظهار کرد: در مورد خانواده های ستاره طلایی فقط باید با افتخار و احترام حرف زد. گفتنی است، در آمریکا به خانواده هایی که فرزند خود را در جنگ از دست داده باشند، خانواده های ستاره طلایی می گویند. جب بوش، فرماندار سابق فلوریدا اظهارات دونالد ترامپ را توهین آمیز دانست.

برایان دافی، رئیس انجمن کهنه سربازان جنگ های خارجی هم گفت: سال انتخابات باشد یا نباشد، این انجمن تمسخر اعضای خانواده های ستاره طلایی را تحمل نمی کند. پیش از این، "غزاله خان" عنوان داشت که ترامپ چیزی درباره اسلام نمی داند و از معنی فداکاری بی خبر است. غزاله خان در مقاله ای در ستون آزاد واشنگتن پست نوشت که همسرش از او پرسیده آیا می خواهد در همایش صحبت کند اما او گفته بود که از شدت ناراحتی نمی تواند پشت میکروفون برود. او گفت که هرچند در آن همایش سخن نگفت اما همه جهان و همه آمریکا دردش را حس کرد.


منابع : خبرگزاری تسنیم / ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین