سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
جمله دلت باید پاک باشد به تنهایی جمله ای با ظاهر زیبا اما بی محتوا است چرا که با کمی فکر و اندیشه، می بینیم آن کسی که من و تو را خلق کرده است، اگر فقط دل پاک کافی بود، فقط می فرمود: «آمنوا» اینکه کنار «آمنوا» فرموده: «آمَنُوا وَ عَمِلُوالصَّالِحات» یعنی
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تنها دل پاک داشتن کافی است؟/اینفوگرافی

جمله" دلت باید پاک باشد" به تنهایی جمله ای با ظاهر زیبا اما بی محتوا است چرا که با کمی فکر و اندیشه، می بینیم آن کسی که من و تو را خلق کرده است، اگر فقط دل پاک کافی بود، فقط می فرمود: «آمنوا» اینکه کنار «آمنوا» فرموده: «آمَنُوا وَ عَمِلُوالصَّالِحات» یعنی هم دلت پاک باشد، هم عملت.

زهرا اجلال- بخش قرآن تبیان

دل پاک داشتن

جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید

اگر دل انسان واقعاً پاک باشد باید به دنبال خواست و فرمان پاک ترین دلدارها برود و چه دلداری پاک تر از خدای متعال و اهل بیت علیهم السلام؟! این گونه می شود که دل پاک تسلیم و مطیع دستور و حکم آن ها است. دلی که رها و تابع هوا و هوس و میل خود باشد و بند بندگی خدا را رها کرده و تکلیف و وظیفه ای حس نکند، واقعا این دل پاک است؟!
" داشتن دل پاک" یک ادعایی است که نیازمند علامت و نشانه ای است. چه نشانه و علامتی بهتر از انجام عمل نیک و پسندیده چرا که؛ «از کوزه همان برون تراود که در او است». مگر می شود کسی دلش پاک باشد، ولی اعمالش ناپاک یا بالعکس؟!
با داشتن این دو فاکتور ایمان و عمل، در آیات قرآن کریم پاداش هایی ذکر شده که نمونه ای از آن ها را  با هم مرور می کنیم.


 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین