تبیان، دستیار زندگی
پرویز صبری کارگردان سینما که در چند ماه اخیر در بیمارستان به سر می برد، عصر امروز درگذشت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پرویز صبری کارگردان سینما درگذشت

پرویز صبری کارگردان سینما که در چند ماه اخیر در بیمارستان به سر می برد، عصر امروز درگذشت.

فراوری: یاسمن پیشوایی- بخش سینما
پرویز صبری

محمدمهدی تبریزی از نزدیکان پرویز صبری خبر درگذشت این کارگردان پیشکسوت را تایید کرد و گفت: عصر امروز 10 مرداد آقای صبری پس از تحمل یک دوره بیماری در بیمارستان سجاد شهریار از دنیا رفت.

وی افزود: همانطور که می دانید آقای صبری از 18 اردیبهشت ماه در این بیمارستان بستری بود و مدتی هم به کما به سر می برد ولی در چند روز اخیر هوشیاری وی بهتر شده بود.

این کارگردان سینما درباره زمان خاکسپاری و تشییع پیکر پرویز صبری توضیح داد: هماهنگی های این امر در حال انجام است و متعاقبا درباره این موضوع اطلاع رسانی می شود.

از پرویز صبری در حال حاضر فیلم «ننه نقلی» در ژانر کودک و نوجوان روی پرده است.

اواخر خرداد ماه سال جاری ، ناصر صبری فرزند پرویز صبری کارگردان سینمای ایران ضمن گلایه شدید از مسئولان خانه سینما و سازمان سینمایی از وخامت شدید اوضاع پدرش بعد از تصادف خبر داده بود.

وی  گفته بود: پدرم پرویز صبری حدود 5 ماه قبل در تصادف دچار فلج مغزی شد و بعد از مدت ها بستری بودن در بیمارستان مجبور شدیم وی را به آسایشگاهی در وضعیت اسفبار حوالی شهریار منتقل کنیم و در حال حاضر نیز هیچ سطح هوشیاری ندارد و نکته قابل تامل این است که  تاکنون هیچ یک از مسئولان سینمای ایران و هنرمندان سینما حتی برای یک بار هم که شده حالی از این هنرمند پیشکسوت که آثار مطرح و ماندگاری در حوزه سینمای کودک و نوجوان همچون: «عیالوار»، «شنگول و منگول» و... را ساخته است نپرسیده اند و فقط اکبر سنگی و داریوش بابائیان جویای احوال پدرم بودند و به دیدار وی آمدند.  پرویز صبری حق زیادی بر گردن سینمای ایران و هنر این مرز و بوم دارد و شعرهای ماندگاری نیز در حوزه کودک سروده است که همچنان در بسیاری از آثار هنری مورد استفاده قرار می گیرد. طی این ماه ها بارها به خانه سینما مراجعه کردم و وضعیت پدرم را برایشان شرح دادم و درخواست مساعدت کردم اما مسئولان خانه سینما و کانون کاگردانان کوچکترین همکاری و پیگیری در خصوص درمان پدرم انجام نداده اند و حتی به درخواست بنده جهت انجام بیمه تکمیلی برای این کارگردان سینمای ایران جواب رد دادند. تنها منبع درآمد پدرم  فقط حقوق بازنشستگی وزارت ارشاد با مبلغ بسیار ناچیزی است و من صحبتم با مسئولان سینمایی و خانه سینما این است که مگر پرویز صبری هنرمند و کارگردان سینمای ایران نیست؟ فقط این دوستان راهکاری به ما بدهند که ما به کجا باید مراجعه کنیم و چه کنیم!


منابع:
مهر
سینماپرس