تبیان، دستیار زندگی
تامارین یه همان شیر طلاییی موجوذدی بسیار زیبا و نادر است که در جنگال های برزیل زندگی می کند و...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تامارین

تامارین شیر طلایی، نام یک سری از زیرمجموعه میمون پنجه ای است گونه ای بسیار زیبا و در حال انقراض است.

تامارین شیر طلایی

تامارین که به شیر طلایی معروف است،حدودا 30 قد آن به  سانتی متر می رسد و متاسفانه در حال انقراض است. این میمون جالب و زیبا در زمین های پست و جنگل بارانی در برزیل زندگی می کند. تامارین ها در مناطقی که درختان مو  و میوه زیاد دارد ساکن هستند.

تامارین شیر طلاییآن ها سری کوچک و گرد دارند که با یال بزرگ و طلایی رنگ روی سر،گلو ،گوشو شانه ها آراسته شده اند. یکی از نکات منحصر به فرد آن ها ناخن آن هاست که شکل صافی ندارند.طول عمر آن ها 15 سال و در دوران اسارت 22 سال عمر می کنند.

این میمون ها به طرز جالبی اجتماعی هستند و در گروه 2 تا 8 نفری دیده می شوند. میمون پنجه ای یا همان شیر طلایی به نظافت خود و خانواده خیلی اهمیت می دهند، حتی جوان ها بیش تر به نظافت و شکل ظاهری خود اهمیت می دهند. و  اما میمون های کوچک تر با هم بازی می کنند و بازی محبوب بین آن ها  کشتی است.

تامارین شیر طلاییاین میمون ها برای پیدا کردن غذا به مشکل بر نمی خورند و همه چیز خوار هستند .عنکبوت، حلزون، مارمولک، تخم پرندگان، میوه،  در لیست غذا این حیوانات زیبا است. آن ها هم چنین به وسیله انگشت باریک و بلند شکاف بین پوسته درختان را میگردند و حشرات را شکار کرده و می خورند.

koodak@tebyan.com
شهرزاد فراهانی-پرشین پت
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.