تبیان، دستیار زندگی
یی! به گزارش خبرنگار فارس از لندن، پرفسور گری لوپ در گزارش خود كه بخشی از آن یكشنبه در نشریه ضد جنگ كانتر پانچ چاپ آمریكا منتشر شد نوشت، تاریخ نشان داده است انتشار اطلاعات غلط وقتی از سوی عناصر فاقد اخلاق، غیر متعهد و...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

افشاگری یک مورخ امریکایی!


به گزارش خبرنگار فارس از لندن، پرفسور گری لوپ در گزارش خود كه بخشی از آن یكشنبه در نشریه ضد جنگ كانتر پانچ چاپ آمریكا منتشر شد نوشت، تاریخ نشان داده است انتشار اطلاعات غلط وقتی از سوی عناصر فاقد اخلاق، غیر متعهد و شاید دیوانه كه از قضا قدرت حكومتی را در اختیار دارند، بكار گرفته می شوند برای مقاصد آنها كارساز بوده است.

نویسنده چندین كتاب تاریخی در گزارش خود پس از تشریح یكسری وقایع مرتبط با ایران از سال 2001 میلادی به این سو و طرح اتهام های بی اساس از جانب امریكا و دست نشانده هایش نوشت: تاریخ نشان داده گمراه كردن افكار عمومی كار مشكلی نمی باشد مشروط بر آن كه بتوان وانمود كرد مردم در معرض تهدید قرار گرفته اند و افرادی كه بی تفاوت هستند نیز بخاطر فقدان حس میهن پرستی سرزنش شوند.

لوپ نوشت، با همین شیوه امریكا تلاش كرده ایران را یك پرخاشگر و امریكا و اسراییل را قربانی این پرخاشگری معرفی كند حال آن كه ایران هرگز در دوران معاصر به هیچ كشور دیگر و یا امریكا و اسراییل حمله نكرده است.

مورخ آمریكایی افزود، انتشار دهندگان اطلاعات غلط در آمریكا آگاه هستند كه در نهایت دروغ هایشان برملا می شود ولی معتقدند با كسب یك نتیجه گیری قهرمانانه از اقدام های تجاوزكارانه خود شرمساری ناشی از افشای این دروغ ها تحت الشعاع قرار می گیرد.

این نویسنده افزود، انتظار نداشته باشید به فرض اگر نومحافظه كاران موفق به یك ماجراجویی علیه ایران شدند پس از درگیری از بابت ادعاهای دروغین خود علیه ایران عذرخواهی كنند همانگونه كه پس از افشای دروغ های آنها درباره توانایی های نظامی صدام حسین حاضر به این كار نشدند.

لوپ اضافه كرد، رمز موفقیت این شیوه تبلیغاتی در نظام امپریالیستی آمریكا انتشار گسترده اخبار نادرست و انتشار ترس در میان مردم است.

تاریخدان آمریكایی طرح ادعاهای آمریكا در رابطه با تلاش ایران برای دستیابی به سلاح های هسته ای، همكاری با القاعده، حمایت از سپاه مهدی در عراق ، انتقال بمب های جاده ای به داخل عراق، حمایت از تروریسم و به ویژه تلاش برای نسل كشی نژادی در اسراییل را تماما دروغ های بزرگ از سوی نومحافظه كاران امریكا توصیف كرد.


لینک مطالب مرتبط:

دست هایی که در یک کاسه اند!

سید حسن نصرالله: سری بودن مهمترین عامل قدرت مقاومت

دنیا از حماسه ما می گوید!