تبیان، دستیار زندگی
این روزها برخی از دختران سرگرمی جدیدی را برای برخی افراد علی الخصوص پسران بی قید و بند رقم زده اند! عکس های پروفایلی که به آلبوم های مستهجنی بدل شده است...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ارضای جنسی با عکس پروفایل دختران!

این روزها برخی از دختران سرگرمی جدیدی را برای برخی افراد علی الخصوص پسران بی قید و بند رقم زده اند! عکس های پروفایلی که به آلبوم های مستهجنی بدل شده است...

هدی سادات پاک نهاد-بخش اجتماعی تبیان
 عکس پروفایل دختران

"اسلام در باب حجاب، پوشش را معین نکرده است؛ مقصود را معین کرده است. مقصود این است که دیدار زن و مرد و ملاقات طبیعی آنها، به صورت روزمره، تبدیل به یک عامل تحریک نشود و این، هدف اسلام است لذا حجاب؛ مصونیت است نه محدودیت.
مسئله حجاب، به معنای منزوی کردن زن نیست. اگر کسی چنین برداشتی از حجاب داشته باشد ، این، یک برداشت کاملاً غلط است. مسئله حجاب به معنای جلوگیری از اختلاط و آمیزش بی قید و شرط زن و مرد در جامعه است؛ زیرا آمیزش و اختلاط بی قید و شرط هم به ضرر جامعه و هم به ضرر زن و مرد، به خصوص به ضرر زن است."68/10/26 این بخشی از سخنان مقام معظم رهبری درباره حجاب و عفاف است .

مساله ای که این روزها کمتر به چشم میخورد .اگر روزی در خیابان ها  قدم میزدید با صحنه های تاسف باری روبرو میشدید اما حالا بدحجابی در گوشی های موبایلمان هم رسوخ کرده است.

گذاشتن عکس های مستهجن و بدحجاب برخی دختران یک طرف و سوء استفاده جنسی پسران از این عکس ها از طرف دیگر بسی جای تامل دارد...لذا روی سخنم با دخترانی است که به راحتی و بدون هیچ قید و شرطی عکس های بدحجاب و غیر اخلاقی خود را در فضای مجازی میگذارند آیا با خود فکر کرده اند که تا به حال زمینه انحراف چند جوان را فراهم کرده اید؟!

متاسفانه به یاد داریم که در دهه 70 و 80 اوج بد حجابی مانورهای خیابانی دختران و زنان بود اما امروزه مقوله بد حجابی در فضای مجازی جوی به مراتب تهدیدزا تر را ایجاد نموده است.به گونه ای که این روزها برخی از دختران سرگرمی جدیدی را برای برخی افراد علی الخصوص پسران بی قید و بند رقم زده اند! عکس های پروفایلی که به آلبوم های مستهجنی بدل شده است.
در باب تفاوت بدحجابی کلاسیک با بدحجابی در فضای مجازی می توان گفت که در فضای فیزیکی تنها عده معدودی از رهگذران مورد هدف تبلیغات منفی بدحجابان قرار می گرفتند اما امروزه قابلیت چند بعدی فضای مجازی فرصتی را ایجاد نموده است تا بصورت همزمان میلیونها فرد مخاطب تصاویر و تبلیغات انحرافی کمپین های بد حجابی قرا گیرند.

سال 1380 بود که رهبر انقلاب خطاب به شورای انقلاب فرهنگی فرمودند:«اینترنت یكی از نعم بزرگ الهی است، اما در عین حال یك نقمت بزرگ هم هست؛ یعنی یك چاقوی دو دم و خطرناك ، اینترنت الان مثل یك جریان افسار گسیخته است. این مثل آن است كه كسی یك سگ وحشی را بیاورد، بگویند قلاده اش كو؟ بگویند سفارش كرده ایم آهنگر قلاده را بسازد » 15 سال از این خطاب میگذرد و روز به روز نقمت و افسار گسیختگی اینترنت بیشتر آشکار میشود .
سال گذشته بود که  برخی افراد با سوءاستفاده از تصاویر نمایه (پروفایل) زنان و دختران و اضافه کردن نوشتارهای مختلف کنار آن اقدام به ساخت برچسب  های (استیکر) غیراخلاقی از این تصاویر میکردند اما گویا این سوءاستفاده ها نه تنها درس عبرتی برای برخی دختران نشد!بلکه این بدحجابی ها و بی بند و باری ها روز به روز فراتر می رود و کار از کشف حجاب هم گذشته است...عکس پروفایل که چیزی نیست! کار به گذاشتن خصوصی ترین عکس های شخصی در اینستاگرام رسیده است طوری که بسیاری از کاربران جوان و خصوصا دختران و زنان تصاویر خصوصی و بدحجاب خود را در صفحات مجازی به اشتراک میگذارند غافل از اینکه این عمل مانند این است که شما آلبوم تصاویر خصوصی و خانوادگی خود را بین میلیون ها نفر توزیع کنید البته ناگفته نماند که شاید دلیل چنین رفتارهایی در این فضا این باشد که غالب کاربران قدرت منطق و باورهای اخلاقی و مذهبی خود را نادیده میگیرند و تعداد لایک ها و دنبال کننده هایشان را ملاک صحت خود قرار میدهند  غافل از اینکه لایکی که از روی هوس برمی خیزد مبنای عقلی و اخلاقی ندارد.

در باب تفاوت بدحجابی کلاسیک با بدحجابی در فضای مجازی می توان گفت که در فضای فیزیکی تنها عده معدودی از رهگذران مورد هدف تبلیغات منفی بدحجابان قرار می گرفتند اما امروزه قابلیت چند بعدی فضای مجازی فرصتی را ایجاد نموده است تا بصورت همزمان میلیونها فرد مخاطب تصاویر و تبلیغات انحرافی کمپین های بد حجابی قرا گیرند

اما گذاشتن عکس های مستهجن و بدحجاب برخی دختران یک طرف و سوء استفاده جنسی پسران از این عکس ها از طرف دیگر بسی جای تامل دارد...لذا روی سخنم با دخترانی است که به راحتی و بدون هیچ قید و شرطی عکس های بدحجاب و غیر اخلاقی خود را در فضای مجازی میگذارند آیا با خود فکر کرده اند که تا به حال زمینه انحراف چند جوان را فراهم کرده اید؟! روزی چند هزار نفر از چهره ی شما فیض می برند و می توانند در مورد دماغ ! و دهن و احتمالا حجم بدنتان در ذهن آشفته بازار خود ، مبتلا به گناه شوند و یا حتی شما زمینه ای برای دست زدن به گناه آنان باشید؟! انصافا لایک شدن مطالب شما با ارزش تر است و یا عفیف ماندتان ؟
حال سوال اساسی من از همسران و یا پدران این زنان و دختران بدحجاب این است که کدام یک از شما حاضر هستید که یک مرد نامحرم یک ساعت به چهره و کل بدن همسر و یا دخترتان زل بزند؟!
راستی! شما دختران درباره تصویر سازی ذهنی و قوه خیال پسران چیزی میدانید؟! اگر نمیدانید پس بهتر است اطلاعاتی را در اینباره کسب کنید تا بدانید که قدرت تخیل مردان در حدی بالاست که در یک نگاه به سمت و سوهای فاسدی کشیده میشوند...
برخی ها در این بین دلیل می آورند که خب مشکل از ذهن فاسد پسران و مردان جامعه ماست ! اما باید به انها گفت که دلیل شرعی شما دختران و زنان چیست؟!چه دلیلی دارد که زنی برای افزایش بازدید و یا لایک خوردن در اینترنت ! بیاید از چهره اش استفاده کند ؟ براستی فرقش با زنانی که عکسشان در روی کالاهای خارجی  برای فروش بیشتر چاپ می شود چیست ؟!
در پایان باید این سخن رهبر حکیم انقلاب (حفظه الله) را مورد توجه قرار داد که اینترنت هم نعمت است و هم نقمت و این ما هستیم که جامعه را به سوی خوب یا بد آن هدایت می کنیم لذا باید در باب تهدیدات فضای مجازی آنقدر گفت ، نوشت و حتی دعا کرد تا انشاءالله جامعه اسلامی ما از گرفتار شدن در تهدیدات آن فاصله گیرد.