تبیان، دستیار زندگی
بولد، ایتالیک و خط دار کردن پیام ها، غیرفعال کردن تیک آبی پس از خواندن پیام، ذخیره تاریخچه پیام ها و تغییر کاغذ دیواری از قابلیت هایی اضافه شده به واتس اپ است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قابلیت های پنهان واتس اپ

ولد، ایتالیک و خط دار کردن پیام ها، غیرفعال کردن تیک آبی پس از خواندن پیام، ذخیره تاریخچه پیام ها و تغییر کاغذ دیواری از قابلیت هایی اضافه شده به واتس اپ است.

بخش ارتباطات تبیان

واتس اپ

واتس اپ از زمان راه اندازی خود تغییرات زیادی را پشت سر گذاشت، اما پس از اینکه در سال ٢٠١٤ توسط فیس بوک خریداری شد، به کلی دگرگون شد.

توسعه دهندگان وعده دادند که پیام صوتی را به واتس اپ می آورند و به عهد خود وفا کردند، اما پس از آن ویژگی های دیگری نیز به این پیام رسان افزودند. وب سایت نوروگجت به چند مورد از این قابلیت ها اشاره کرده است.

بولد، ایتالیک و خط دار کردن پیام ها

قالب بندی متن یکی از جدیدترین قابلیت هایی است که به این اپلیکیشن افزوده شده است و به کاربران این امکان را می دهد که با قرار دادن پیام خود در دو ستاره (*) پیام خود را بولد کنند،

همچنین با قرار گرفتن پیام در دو علامت (_) متن ایتالیک شده و با قرار گرفتن در بین دو (") متن خط دار می شود.

واتس اپ

غیرفعال کردن تیک آبی

وجود تیک آبی در پیام ها مخاطبان شما را آگاه می کنند که پیامشان را خوانده اید. نابراین اگر می خواهید پیام آنها را بخوانید بدون اینکه بدانند، اپلیکیشن واتس اپ را باز کنید، به بخش (account) و سپس (privacy) بروید و گزینه read receipts را لغو کنید. البته با غیرفعال کردن این گزینه، اگر پیامی برای دوستان خود بفرستید هم از خوانده شدن یا نشدن آن آگاه نخواهید شد.

واتس اپ

ذخیره تاریخچه پیام ها

شما می توانید با رفتن  به بخش تنظیمات (settings) و سپس بخش پیام ها (chats) انتخاب گزینه گرفتن نسخه پشتیبان از پیام ها (chat backup)، پیام های خود را نگه داری کنید. می توانید انتخاب کنید که تایخچه پیام های شما به صورت هفتگی یا ماهیانه ذخیره شود و اینکه پیام ها شامل تصویر و یا ویدیو باشند هم مشکلی ایجاد نمی کند.

واتس اپ

تغییر کاغذ دیواری

اگر به هر نحوی از کاغذدیواری واتس اپ خود خسته شدید می توانید آن را تغییر دهید و این بسیار آسان است. برای این کار کافی است به بخش تنظیمات و سپس پیام ها رفته و در بخش کاغذ دیواری (wallpaper) تصویر دیگری را انتخاب کنید.

واتس اپ


منبع: ایسنا