تبیان، دستیار زندگی
اگر بحران در روابط بین المللی تشدید شود و این مساله در نهایت منجر به وقوع جنگ شود، این آخرین جنگ خواهد بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیش بینی گورباچف

اگر بحران در روابط بین المللی تشدید شود و این مساله در نهایت منجر به وقوع جنگ شود، این آخرین جنگ خواهد بود.

بخش سیاست تبیان

پیش بینی گورباچف، گورباچف، جنگ، شوروی، روابط بین الملل، بحران، رهبران ناتو، وقوع جنگ، رییسی جمهور سا

رئیس جمهور سابق اتحاد جماهیر شوروی گفت: اگر بحران تشدید شده و منجر به وقوع جنگ دیگری در جهان شود، این آخرین جنگ خواهد بود. میخائیل گورباچف رئیس جمهور سابق اتحاد جماهیر شوروی در مصاحبه با یک ایستگاه رادیویی تاکید کرد: اگر بحران در روابط بین المللی تشدید شود و این مساله در نهایت منجر به وقوع جنگ شود، این آخرین جنگ خواهد بود.

ناتو با استقرار 4 تیپ نظامی در کشورهای شرق اروپا عملا به یک جنگ سرد دیگر و یک رقابت تسلیحاتی دیگر نزدیک شده است.

رهبران ناتو در نشست روز جمعه موافقت کردند تا نیروهای نظامی بیشتری را در کشورهای بالتیک و لهستان مستقر کنند تا برای مقابله با تجاوز احتمالی روسیه، از کشورهای منطقه دفاع کنند. گورباچف ضمن اشاره به نشست اخیر رهبران ناتو، تصریح کرد: تصمیمات اتخاذ شده در نشست ناتو در ورشو را باید یک آمادگی برای جنگ تمام عیار با روسیه تلقی کرد. به نظر من تصمیمات اخیر ناتو کوته نظرانه و بسیار خطرناک خواهد بود.

رئیس جمهور سابق اتحاد جماهیر شوروی اظهار داشت: چنین اقداماتی منجر به تشدید تنش می شود. اروپا در حال تجزیه و فروپاشی است، جهان نیز در حال فروپاشی است. این یک مسیر نادرست برای جامعه جهانی است. بحران های جهانی زیادی وجود دارد که مانع همکاری می شود. لازم است گفتگو و مذاکره از سر گرفته شود.

گورباچف گفت: ناتو با استقرار 4 تیپ نظامی در کشورهای شرق اروپا عملا به یک جنگ سرد دیگر و یک رقابت تسلیحاتی دیگر نزدیک شده است. هنوز راهکارهایی برای جلوگیری از اقدام نظامی وجود دارد و به نظر من سازمان ملل باید در این زمینه اقدام کند.


منبع : خبرگزاری تسنیم