تبیان، دستیار زندگی
سردار سعید قاسمی می گوید: ما به نقاط ویژه ای در پرونده 4 دیپلمات رسیده ایم که پای خیلی ها گیر است، خیلی از شخصیت ها و چهره ها در ایران و در لبنان در این پرونده پایشان گیر است، ما به این مسئله رسیده ایم و سند هم داریم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حرف های داغ سردار قاسمی درباره سرنوشت متوسلیان

سردار سعید قاسمی می گوید: ما به نقاط ویژه ای در پرونده 4 دیپلمات رسیده ایم که پای خیلی ها گیر است، خیلی از شخصیت ها و چهره ها در ایران و در لبنان در این پرونده پایشان گیر است، ما به این مسئله رسیده ایم و سند هم داریم.

بخش فرهنگ پایداری تبیان

متوسلیان

سعید قاسمی از سرداران دوران دفاع مقدس و هم رزم حاج احمد متوسلیان با اشاره به سفر اخیر خود به لبنان همراه نادر طالب زاده برای پیگیری سرنوشت چهار دیپلمات اظهار داشت: ما به نقاط ویژه ای در این پرونده رسیده ام که پای خیلی ها گیر است، خیلی از شخصیت ها و چهره ها در ایران و در لبنان در این پرونده پایشان گیر است، ما به این مسئله رسیده ایم و سند هم داریم.

وزیر دفاع چرا الآن مطرح کردی؟

سردار قاسمی با اشاره به خبر وزیر دفاع درباره زنده بودن چهار دیپلمات، گفت: بنده هم دنبال ایشان هستم تا از او بپرسم بر اساس چه سندی شما این را فهمیدید و الآن چرا این را مطرح کردید؟

مانع ها دادگاهی شوند

سردار قاسمی درباره کارشکنی و بی انگیزگی طرف ایرانی در این پرونده که موردبحث سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان بوده است توضیح داد: مطالب بسیار زیاد وجود دارد و پیچیده و مرموز و مغموم است، از اول قصه در سال 61 که این اتفاق افتاده و این ها می توانستند در فرصت 10 روز اول این چهار دیپلمات آزاد شوند اتفاقاتی افتاد، رحمت خدا بر علی موحد، رحمت خدا بر کاظم رستگار و حتی زنده هایی که در این قضیه باید اسم ببریم که رحمت خدا بر آن ها چون اقداماتی را در این زمینه انجام دادند. چهره هایی که از انجام عملیات برای آزادسازی چهار دیپلمات ممانعت کردند تا پای این قصه نرویم، زنده هستند، مسئولیت دارند، ما باید همه آن ها را به دادگاه بکشانیم.
این سردار دوران دفاع مقدس، افزود: خدا «غضنفر رکن آبادی» را رحمت کند، ما هرچه قبل از دوران احمدی نژاد تلاش کردیم که ژس احمد و سه دیپلمات دیگر را بالا ببریم نتوانستیم که نتوانستیم، سفارت بیروت که این چهار نفر برای آزادی مدارک از سفارت محاصره شده رفتند و جان خود را دادند، چند ماه قبل که به لبنان رفتیم، دیدم به برکت تلاش غضنفر رکن آبادی ژس این چهار دیپلمات در سفارت لبنان است. به آن ها می گفتیم چرا ژس این چهار دیپلمات را نمی زنید می گویند این موضوع سیاسی است! ما در این قضیه دعوا داشتیم و می گفتیم اسرائیلی ها سر «رون آراد» از شما مطالبه دارند و هنوز می گویند او در ایران است.

داخل و خارج با یکدیگر هماهنگ هستند

وی تأکید کرد: چطور در این کشور همه مطالبه ای دارند، از هم جنس بازان تا بهائی ها مطالبه دارند، چرا برای احمد متوسلیان مطالبه نداشته باشیم؟ چه عواملی در داخل و خارج با یکدیگر هماهنگ هستند که این پرونده بسته نمی شود؟

نفسی برای پیگیری وجود ندارد

به سید حسن نصرالله برای پیگیری می گویید، می گوید وقتی در ایران نفسی برای پیگیری وجود ندارد من چه کار کنم، به خود من گفت

سردار قاسمی تصریح کرد: وقتی صحیفه و صحبت امام فراموش شود شغال ها شیر می شوند، کفتارها عقاب و وقتی این طور شود، احمد متوسلیان ها هم فراموش می شوند و بعد از 27 سال یک دفعه وزیری می آید و می گوید بررسی کرده ایم و احتمالاً متوسلیان زنده است، مردم به من زنگ می زنند می گویند آقای قاسمی شما که 27 سال است می گویید آن ها زنده هستند و کسی حق ندارد به عنوان شهید این پرونده را ببندد، پس الآن چه خبر شده است که وزیر این گونه می گوید؟ آن ها که سنگ قبر حاج احمد را هم در بهشت زهرا گذاشته اند و برایشان تمام شده است؛ به سید حسن نصرالله برای پیگیری می گویید، می گوید وقتی در ایران نفسی برای پیگیری وجود ندارد من چه کار کنم، به خود من گفت.

این عضو جبهه فرهنگی انقلاب، تصریح کرد: اگر بخواهم حرف دلم را بزنم باید خیلی چیزها را بگویم، اما هر گبر و یهودی که در قصه این چهار دیپلمات پرچمی را بلند کند من اگر بتوانم به آن ها کمک خواهم کرد.

«من در این 34 سال زیاد نردبان این قضیه شده ام، پدر احمد که رفت،  مادرش هم که در بیمارستان است، آن قدر برای فیلم دراین باره نردبان شده ام و وقتی که فیلم نامه را آورده می بینی که نوشته احمد متوسلیان و نامزدش! من به آن ها گفتم اگر فیلم «قطام» نداشته باشد، نمی شود؟»
وی بابیان اینکه احمد که آزاد نمی شود اما من می گویم اصلاً خدا می خواهد ما را امتحان کند، گفت: مثلاً همین شهدای حج خونین که یکی از آن ها مادر شهید ناظری است، سازمان حج که خودش را کشته است به کنار؛ ما مراسم حج خونین را هر سال با پنج و شش نفر شروع کردیم و دور کعبه نمادین و نماد شهدای خونین حج که کسی به آن ها کاری ندارد، پیام امام را می خوانم و بعد هم خودم برایشان مداحی می کنم و سینه می زنم و نماز مغرب و عشاء را می خوانیم و برمی گردیم.


منبع: خبرگزاری فارس