تبیان، دستیار زندگی
در این مطلب رخداد های مهم آموزش و پرورش در هفته گذشته جمع آوری شده است...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آموزش و پرورش در هفته‌ای که گذشت

آموزش و پرورش در هفته‌ای که گذشت

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، تمدید مهلت ثبت نام کتاب های درسی، اعزام 23 هزار دانشجو معلم به مشهد واولویت استقرار کمیته هایی با محوریت پایه دهم در پروژه مهر، پرداخت پاداش نقدی به بیش از 10 هزار سوادآموز، تمدید مهلت ثبت نام تک کارت فرهنگیان  و ابلاغ دستورالعمل اصول زیست محیطی به مدارس از مهم ترین رویدادهای آموزش و پرورش در هفته ای که گذشت، محسوب می شود. 

تمدید مهلت ثبت نام کتاب های درسی

حسین طلایی معاون سازمان پژوهش وبرنامه ریزی وزارت آموزش وپرورش، در خصوص تعیین زمان ثبت نام برای دانش آموزانی که هنوز اقدام به ثبت نام کتاب‌های درسی نکرده‌اند گفت: بر اساس تصمیم گیری‌هایی که در سازمان پژوهش وبرنامه ریزی انجام شده بازه زمانی به این افراد اختصاص پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: در این راستا دانش آموزان می‌توانند از 20 مرداد ماه تا 10 شهریور ماه سال جاری با مراجعه به سامانه www.irtextbook.ir نسبت به ثبت سفارش کتاب اقدام کنند.

اولویت استقرار کمیته هایی با محوریت پایه دهم در پروژه مهر

علی زرافشان معاون آموزش  متوسطه وزارت آموزش و پرورش و رییس ستاد پروژه مهر در خصوص اولویت ها و رویکردهای پروژه مهردر سال تحصیلی جدید اظهار كرد:با توجه به  اینکه  برنامه های سند تحول به تدریج در آموزش و پرورش استقرار پیدا می کند لذا توجه به پایه های تحصیلی که به تازگی در چرخه آموزشی قرار می گیرند ، ضروری است.

وی افزود: سال تحصیلی آینده ، پایه دهم  برای اولین بار در نظام آموزشی استقرار پیدا می کند که دراین راستا از مهم ترین طرح های پروژه مهر برای آغاز سال تحصیلی پیش رو اولویت در ساماندهی كمیته های مختلف و نیروی انسانی  برای این پایه است.

ابلاغ شیوه نامه اجرایی دانش آموختگی برای دانشجو معلمان

عباس قنبری معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان درخصوص جزئیات شیوه نامه اجرایی جشن دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان گفت: امسال اولین دوره از دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل می‌َشوند که برای گردهمایی و برگزاری جشن دانش آموختگی برنامه‌هایی در دستور کار قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: در این راستا شیوه نامه ای با مشارکت شورای دانشگاه،هیات رئیسه و شورای تخصصی دانشجویی مورد بررسی، پردازش و ویرایش قرارگرفت که در نهایت با تایید سرپرست دانشگاه روند اجرای آن قطعی شد.

تمدید مهلت ثبت نام متوسطه اول و دوم مدارس شاهد

محمدحسین کفراشی مدیر کل مدارس شاهد و ایثارگر وزارت آموزش وپرورش در خصوص زمان ثبت نام مدارس شاهد متوسطه اول و دوم گفت: ثبت نام مدارس از اول تا 15 تیرماه اعلام شده بود اما با توجه به درخواستهای صورت گرفته و شرایط موجود این تاریخ تمدید می‌شود.
مدیر کل امور شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: دانش آموزان متوسطه دوم که تا این مدت ثبت نام اولیه را انجام دادند نیز بایستی در این بازه زمانی تمدید شده به سامانه www.saja.medu.ir مراجعه کرده و به ویرایش اطلاعات خود بپردازند.

ابلاغ دستورالعمل اصول زیست محیطی

مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش پرورش در خصوص ارائه مسائل زیست محیطی به مدارس سراسر کشورگفت: با همکاری محیط زیست دستورالعمل رعایت اصول زیست محیطی تدوین شده واکنون در مرحله بررسی نهایی است تا به شکلی جامع وکامل از سال آینده در مدارس اجرایی شود.
وی ادامه داد: این دستورالعمل پس ازابلاغ الزام اجرایی پیدا می‌کند وباعث آگاهی هرچه بیشتر دانش آموزان و مسائل محیط زیستی است.

اعزام 23 هزار دانشجو معلم به مشهد با همکاری آموزش وپرورش

علیرضا صادق‌زاده معاون فرهنگی دانشگاه فرهنگیان در خصوص اعزام دانشجو معلمان ورودی 91 این دانشگاه به مشهد گفت: با همکاری وزارت آموزش و پرورش و با تاکید وزیر برنامه اعزام دانشجو معلمان ورودی 91 به مشهد قطعی است و دانشجو معلمان در یکی از رواق‌های حرم امام رضا(ع) سوگند نامه معلمی یاد می‌کنند.

صادق‌زاده با بیان اینکه این سفر صرفا برای دانشجومعلمان سال 91 که فارغ التحصیل می‌شوند برنامه‌ریزی شده، اظهار کرد: زمان اعزام در مرداد و شهریور ماه انجام می‌شود و با توجه به اینکه دانشجو معلمان این بازه زمانی باید در کلاسهای درس ترم تابستان حاضر باشند توصیه می‌شود به گونه ای دانشجویان متقاضی سفر، برنامه ریزی کنند تا تعداد غیبت‌های ترم تابستانه آنها از حد مجاز فراتر نرود.

تمدید مهلت ثبت نام تک کارت فرهنگیان

شهاب الدین غندالی مدیر عامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، اظهار داشت: تك کارت فرهنگیان با همكاری بانك سرمایه و وزارت آموزش و پرورش برای فرهنگیان تدوین شده كه امكانات بیشتری نسبت با كارت‌های شناسایی قدیمی فرهنگیان دارد.

وی با اشاره به تمدید زمان ثبت نام عنوان كرد: زمان ثبت نام این كارت‌ها با توجه به آمار بالای فرهنگیان تا ٢٢ تیر ماه تمدید شد و فرهنگیان می توانند با  مراجعه به سامانه profile.medu.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

پرداخت پاداش نقدی به بیش از 10 هزار سوادآموز

علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به اینکه پاداش نقدی به بیش از 10 هزار سوادآموز پرداخت می شود ،گفت: مبلغ این پاداش معادل 20 درصد سرانه تمام شده آموزشی است و در سال 94 این مبلغ محاسبه شده و بر این اساس 134 هزار تومان به هر کدام از سوادآموزانی که دوره را به اتمام رسانده اند پرداخت شد که تعداد این افراد 134 هزار نفر برآورد شده است.

وی یادآور شد: برای سال 95 سرانه 698 هزار تومان در نظر گرفته شده که 20 درصد این مبلغ 139 هزار و 600 تومان است بنابراین سوادآموزانی که امسال دوره های سوادآموزی را با موفقیت بگذرانند علاوه بر دریافت مدرک تحصیلی از این پاداش نقدی بهره مند می شوند مشروط بر اینکه شماره حسابی با نام خود به سازمان نهضت اعلام کنند.

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .