تبیان، دستیار زندگی
گوگل روز گذشته، بسته ی بروز رسانی را برای اندروید ارائه کرد که در آن بیش از 100 مشکل آن رفع شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گوگل بیش از 100 مشکل اندروید را رفع کرد


گوگل روز گذشته، بسته ی بروز رسانی را برای اندروید ارائه کرد که در آن بیش از 100 مشکل آن رفع شده است.

بخش دانش تبیان

اندروید

در این نسخه درایورهای مربوط به قطعات جدید از سوی کمپانی های مختلف تولیدکننده تراشه نیز اضافه شده است.
در بسته ی بروز رسانی جدید اندروید، مدیاسرور اندروید که وظیفه ی پردازش استریم های ویدیویی و صوتی را برعهده دارد بروز رسانی شده و چندین حفره ی امنیتی نیز رفع شده است.

از بین 100 مشکلی که در نسخه ی جدید اندروید رفع شده، 16 مورد حفره ی امنیتی بوده که 7 مورد از آن ها نیز به هکرها اجازه ی اجرای کدهای مختلف با بالاترین سطح را می داده است. این باگ ها با ارسال فایل صوتی یا تصویری خاصی به کاربر و از طریق مرورگر یا ایمیل یا اپلیکیشن پیام رسان، فعال می شدند. گوگل هنگ اوت و پیام رسان پیش فرض اندروید که پیش از این از این مدیاسرور استفاده می کردند دیگر فایل های استریم خود را به آن ارسال نمی کنند.

مشکل امنیتی دیگری که در نسخه ی جدید رفع شده است، مربوط به کتابخانه های OpenSSL و BoringSSL است که به همراه سیستم عامل اندروید وجود دارند. این حفره نیز اجازه ی اجرای کدهای نفوذکننده را بدون اطلاع کاربر می دهد.

بسته ی بروز رسانی این ماه اندروید در قالب دو بخش ارائه شده است. بخش اول بر روی تمام ابزارهای اندروید اعمال می شود و بخش دوم براساس تراشه های بکار رفته در هر ابزار متفاوت است و تولیدکنندگان ابزارهای اندرویدی خودشان باید نسبت به ارائه ی بسته ی بروز رسانی اختصاصی اقدام کنند.


منبع: زومیت