تبیان، دستیار زندگی
اگر فرصت مطالعه مطالب بخش سلامت را در این هفته نداشته اید، در اینجا می توانید عناوین این مطالب را ببینید و روی آنها کلیک کنید...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اعداد سلامتی، خشکی دهان و گل مژه چشم

اگر فرصت مطالعه مطالب بخش سلامت را در این هفته نداشته اید، در اینجا می توانید عناوین این مطالب را ببینید و روی آنها کلیک کنید.

بخش سلامت تبیان
سکته

7 سم تخریب کننده پوست

بدون شک پوستی زیباتر دیده می شود که در گام اول سالم باشد. اما متاسفانه در طول روز ما به دست خودمان سم هایی به خورد پوست می دهیم که برای سلامتی آن کاملا مضر است. درست است که این اثرات مخرب به سرعت تاثیر خود را بروز نمی دهند، اما با گذشت زمان پوست را کدر، چروک، حساس و تحریک پذیر می کنند و حتی خطر ابتلا به سرطان را نیز افزایش می دهند. در این مطلب چند سم مخرب پوست را بیشتر معرفی می کنیم.

عاداتی که به سلامتی تان صدمه می زنند

همه ی ما از اهمیت بالای ورزش منظم و مصرف وعده های غذایی سالم و کافی مطلع هستیم، اما تقریبا اکثر ما آدم ها این نکات را نادیده می گیریم و عاداتی را دنبال می کنیم که به سلامتی مان لطمه وارد می کنند..ما پنج عادت ناسالم و بسیار جدی را شناسایی کرده و برایتان از عوارض بد آن ها خواهیم گفت.

اعدادی که برای سالم بودن باید بدانید

ما همیشه با عددها زندگی می کنیم. عدد سن مان، قدمان، وزن مان و الی آخر. بعضی از این عددها مانند سن و سال مخصوص شناسنامه هستند تا عریضه خالی نباشد. شما به آن توجه نکنید و همیشه و همه حال خودتان را جوان احساس کنید. اما برخی اعداد کمابیش اهمیت دارند. اگر می خواهید وزن کم کنید، قلب تان سالم تر بماند و به طور کلی سالم باشید، بهتر است اعدادی که در این مطلب اشاره می شود را به خاطر بسپارید و در تغییر آنها بکوشید.

پیشگیری از سکته مغزی، 12 سال عمر بیشتر

تقریبا 10 تا 15 درصد از افرادی که دچار سکته مغزی می شوند، در طی یک سال فوت می کنند. تخمین زده شده است کسی که سکته مغزی می کند، امید به زندگی در او دوازده سال و نیم کمتر می شود. بنابراین پیشگیری از بروز سکته مغزی می تواند تقریبا 12 سال به عمرتان اضافه نماید. در اینجا چند راهکار برای پیشگیری از سکته مغزی برای تان می آوریم.

آیا ورزش شکم، چربی آن را می سوزاند؟

بسیاری ازافراد ورزش های مخصوص شکم را انجام می دهند، چون می خواهند چربی این ناحیه را آب کنند. اما شواهد نشان می دهند ورزش هایی که شکم را هدف می گیرند، چندان موثر نیستند.

بیماری هایی که جوانان را تهدید می کنند

با گذشت زمان و تغییر الگوی رفتاری در جوامع مختلف، برخی بیماری ها فرصت بیشتری برای بروز در بین جوانان پیدا کرده اند. تغییر برنامه غذایی و روی آوردن به مواد غذایی فرآوری شده، افزایش اضطراب و عدم تحرک بدنی کافی دلیل عمده ی بسیاری از این مشکلات است.

سکته قلبی چه شکلی است؟

اگر دچار حمله ی قلبی شوید، متوجه آن خواهید شد؟ برخی افراد تصویری که از حمله ی قلبی در ذهن دارند شبیه آن چیزی است که در فیلم ها اتفاق می افتد، یعنی درد شدید قفسه ی سینه و افتادن روی زمین !اما هر فردی ممکن است حمله ی قلبی را به گونه ای دیگر تجربه کند، به گونه ای که شاید آن را با دردهای نه چندان جدی، اشتباه بگیرد.

موقع خواب پیاز روی کف پایتان بگذارید

شاید شنیده باشید برخی افراد قبل از خواب برشی از پیاز روی کف پاهای شان می گذارند و از این کار آنها تعجب کرده باشید. در این مطلب دلیل این کار را برایتان می گوییم.

جرم گرفتن دندان به دلیل 7 خطا

جرم های دندانی نقش مهمی در بروز و پیشرفت پوسیدگی و عفونت ها و بیماری های مربوط به لثه ها دارند. به همین دلیل باید از تشکیل آنها روی دندان ها پیشگیری کنید. اما همه ما روزانه عادت ها و خطاهایی داریم که به این مسئله دامن می زنند. در این مطلب شما را با هفت خطایی که باعث جرم گرفتن دندان ها می شوند، آشنا می کنیم.

چرا دهانم خشک می شود؟

خشکی دهان، یک مشکل و در واقع بیماری آزار دهنده ای است که در طی آن بدن به یک دلیل خاص، قادر به تولید کافی بزاق نیست و می تواند مشکلات دیگری را نیز به دنبال خود بیاورد. باکتری هایی که باعث پوسیدگی دندان ها و بیماری های لثه می شوند، در محیط خشک دهان رشد می کنند که می توانند به نوبه ی خود در درجات شدیدتر موجب بروز مشکلات قلبی و سکته شوند.

پیشگیری و درمان گل مژه

آیا گاهی لبه ی پلک تان حساس می شود و برآمدگی قرمزرنگ و دردناکی پیدا می کند؟ این همان گل مژه است که شما می توانید برای پیشگیری از آن در بیشتر موارد اقداماتی انجام دهید و اگر هم بوجود آمد، خودتان درمانش کنید.

متخصصان از سرطان پوست چه می گویند؟

متاسفانه هر ساله آمار مبتلایان به سرطان پوست در جهان بالاتر می رود. ملانوم که مرگبارترین نوع سرطان پوست می باشد، مخصوصا در مردان روز به روز بیشتر افزایش می یابد. متاسفانه مردان کمتر از زنان به مراقبت از پوست خود اهمیت می دهند.


مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.