تبیان، دستیار زندگی
پس از سقوط هواپیمای مسافربری ایران توسط آمریكا در 12 تیر 67، حضرت آیت الله خامنه ای كه در آن دوره رئیس جمهور بودند با صدور پیامی فرمودند: من اكنون به نام ملت ایران، دولت آمریكا و شخص ریگان، رئیس جمهور آمریكا را به عنوان جنایتكار و قاتل معرفی می كنم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دولت آمریكا و شخص ریگان را به عنوان جنایتكار و قاتل معرفی می كنم .

پس از سقوط هواپیمای مسافربری ایران توسط آمریكا در 12 تیر 67، حضرت آیت الله خامنه ای كه در آن دوره رئیس جمهور بودند با صدور پیامی فرمودند: "من اكنون به نام ملت ایران، دولت آمریكا و شخص ریگان، رئیس جمهور آمریكا را به عنوان جنایتكار و قاتل معرفی می كنم."

بخش تاریخ ایران و جهان تبیان
دولت آمریكا و شخص ریگان را به عنوان جنایتكار و قاتل معرفی می‌كنم
پرواز مسافربری شماره 655 هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 12 تیر 67 از بندرعباس به مقصد دبی در حركت بود كه با شلیك موشك ناو "یواس اس وینسنس" متعلق به نیروی دریایی آمریكا سرنگون شد و تمامی سرنشینان آن به شهادت رسیدند. به دنبال این حادثه، حضرت آیت الله خامنه ای، رئیس جمهور وقت با صدور پیامی این حمله را محكوم كردند. در بخشی از این پیام آمده است:

"حادثه  عظیم و فاجعه آمیز حمله به هواپیمای مسافری و كشتار مظلومانه  صدها مرد و زن و كودك مسافر نشان دهنده  خشم و كینه  دیوانه وار امریكا نسبت به انقلاب و نظام اسلامی ماست. نشان دهنده  آن است كه شیطان بزرگ در رویاروئی با اسلام تا سقوط در لجنزار وحشیانه ترین جنایات پیشرفته است. نشان دهنده  آن است كه دستگاه استكبار پلید از ترفندهای سیاسی و تبلیغاتی و نظامی خود علیه ایران اسلامی طرْفی نبسته و اكنون برای دشمنی كردن راهی جز تروریسم خشن و فضاحت بار نمی شناسد.

همچنین نشان دهنده عمق فاجعه ای است كه امروز بشریت با آن روبروست؛ یعنی این كه دولتی مدعی تمدن با آن همه پرگویی ریاكارانه درباب حقوق بشر و تظاهر به مخالفت با تروریسم چگونه محصول پیشرفت های بشری را در راه عملی چنین خجلت آور به كار می برد و صدها مسافر را در فضای مجاز و معمولی، چنین بی رحمانه و قصاوت آمیز به آتش می كشد و صدها خانواده را در داغ عزیزان خود به ماتم می نشاند. من اكنون به نام ملت ایران، دولت آمریكا و شخص ریگان، رئیس جمهور آمریكا را به عنوان جنایتكار و قاتل معرفی می كنم.


منبع: مركز اسناد انقلاب اسلامی