تبیان، دستیار زندگی
ترابرد پذیری امکان استفاده از خدمات اپراتورهای مختلف را می دهند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سایت ترابردپذیری راه اندازی شد

ترابرد پذیری امکان استفاده از خدمات اپراتورهای مختلف را می دهند. سایت ترابردپذیری راه اندازی شد

بخش ارتباطات تبیان

سیم کارت

همزمان با نزدیک شدن به اجرای زمان طرح ترابردپذیری ( MNP ) سایت اطلاع رسانی ترابرد راه اندازی شد هرچند که هنوز نسبت این سایت با طرح مذکور مشخص نیست.

سایت ترابردپذیری اطلاعات کاملی از مفهوم ترابرد، قوانین و مقررات، جزییات اجرا، دانشنامه و  6 را در خود جای داده و مشترکان می توانند تازه ترین اطلاعات درباره این طرح و چگونگی اجرای آن را در این سایت به آدرس www.tarabord.org مشاهده کنند هرچند که هنوز نسبت این سایت با طرح مذکور مشخص نیست.

همچنین تحلیل های کارشناسی از مدل اجرای این طرح ملی برای کمک به انتخاب و تصمیم مناسب مشترکان در سایت قرار گرفته است.

طرح ملی ترابردپذیری شماره های تلفن همراه جهت افزایش رقابت و دادن حق انتخاب به مشترکان موبایل قرار بود سال گذشته اجرایی شود اما در عمل با مشکلاتی روبرو شد که پیاده سازی آن را با تأخیر مواجه کرد.

بعد از آن نیز قرار شد تا طبق وعده مسئولان اجرایی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات این طرح ٢٧ اردیبهشت ماه سال جاری به مرحله اجرا برسد اما باز هم به دلیل مشکلات فنی اپراتورها به تأخیر افتاد.

اجرای MNP یا Mobile number portability موجب می شود مشترکان یک اپراتور بتوانند با حفظ شماره به اپراتوری دیگر بروند.

"اصول حاکم بر ارائه خدمات ترابرد پذیری شماره های تلفن همراه" که قرار است برای نخستین بار در کشور اجرایی شود در جلسه ١٨٩ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مصوب شد.

جالب است بعد این همه مدت تأخیر در اجرای این طرح ملی، در حال حاضر هم روی سایت مربوط به ترابردپذیری عنوان شده است: "در روزهای اخیر شاهد تغییرات مختلفی در فرایند و نحوه اجرای فرایند ترابردپذیری بوده ایم. از طرفی انجام این طرح بارها به تاخیر افتاده است. از این رو تصمیم گرفتیم تا زمان اجرای نهایی طرح ترابردپذیری از معرفی فرایند خودداری کنیم تا مخاطان محترم را ناخواسته به اشتباه نیندازیم."


منبع: تسنیم