تبیان، دستیار زندگی
بانک مرکزی در بخشنامه ای مصوبه جدید شورای پول و اعتبار در خصوص تعیین سود تسهیلات عقود مشارکتی و غیرمشارکتی را به بانک ها ابلاغ کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نرخ های جدید سود تسهیلات بانکی ابلاغ شد

بانک مرکزی در بخشنامه ای مصوبه جدید شورای پول و اعتبار در خصوص تعیین سود تسهیلات عقود مشارکتی و غیرمشارکتی را به بانک ها ابلاغ کرد.

بخش اقتصاد تبیان

سود

متن کامل بخشنامه به شرح زیر است:

احتراماً؛ بدین وسیله به استحضار می رساند شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و بیستمین جلسه مورخ 1395.4.8، ضمن تأیید و حمایت کامل از اقدامات و تدابیر بانک مرکزی در فراهم کردن و تمهید شرایط برای کاهش نرخ های سود بانکی همسو و متناسب با اقتضائات اقتصاد کلان و به ویژه نرخ تورم و استقبال از تفاهم و توافق اخیر شبکه بانکی کشور در خصوص تعدیل نرخ های سود علی الحساب سپرده های بانکی و تأیید و تصویب نرخ حداکثر 15 درصد برای سپرده های سرمایه گذاری مدت دار یک ساله مقرر کرد:"نرخ سود تسهیلات عقود غیرمشارکتی بانک ها و موسسات اعتباری و همچنین نرخ سود مورد انتظار عقود مشارکتی قابل درج در قرارداد میان بانک یا موسسات اعتباری و مشتری، حداکثر معادل 18 درصد تعیین می شود.

همچنین نرخ سود تسهیلات بانک کشاورزی برای تسهیلات سرمایه گذاری معادل 15 درصد و برای سایر تسهیلات معادل 18 درصد تعیین شد."  ضمن تأکید بر این که مصوبه یاد شده از تاریخ 1395.4.16 لازم الاجرا است، خواهشمند است دستور فرمایند مراتب به قید تسریع به تمامی واحدهای ذی ربط آن بانک/موسسه اعتباری غیربانکی ابلاغ و بر حسن اجرای آن تأکید و نظارت دقیق شود. همچنین مقتضی است ترتیبی اتخاذ شود تا نسخه ای از بخشنامه ابلاغی به واحدهای ذی ربء به مدیریت کل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری این بانک ارسال شود.


منبع: شریان نیوز